Szkolenia dla koordynatorów i organizatorów wolontariatu to nieodłączna część projektu "Ochotnicy warszawscy". Dotyczą bardzo różnorodnej tematyki, podczas ich trwania omawiane są zarówno formalno-prawne aspekty wolontariatu jak i możliwe metody i narzędzia do współpracy z wolontariuszami. Jedną z takich metod, której poświęcone było spotkanie szkoleniowe, jest Service Learning.

Service Learning, to metoda pracy projektowej, spotykana szczególnie w projektach młodzieżowych. Z poniższej prezentacji, dowiecie się jak łączyć wolontariat i działanie na rzecz społeczności lokalnej ze świadomą, celową edukacją oraz jak oddać inicjatywę młodzieży i zrealizować projekt od samego początku, czyli diagnozy aż do końca, czyli zaplanowanego świętowania. Materiał przedstawia także rolę Tutora, jaką w tym przypadku przyjmuje koordynator wolontariatu.

pierwsza plansza prezentacji service learning z informacją o realizatorach szkolenia

Kliknij tutaj, aby pobrać prezentację "Service Learning - metoda zdobywania wiedzy i umiejętności przez społeczne zaangażowanie".


Materiał został przygotowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu na podstawie jednego ze szkoleń dedykowanych organizatorom i koordynatorom wolontariatu, prowadzonych w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy".

Celem publikacji materiałów po szkoleniach jest umożliwienie potencjalnie zainteresowanym osobom zapoznanie się z podstawowymi treściami przekazywanymi w czasie spotkań. Zapraszamy do lektury szczególnie tych, którzy nie uczestniczyli w nich osobiście.
Prezentacje pozwalają pozyskać ogólną orientację w danym temacie oraz przekierowuje do dodatkowych materiałów.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Działanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania "Wsparcie organizatorów wolontariatu" realizowanego w ramach miejskiego projektu "Ochotnicy warszawscy" integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.