Zadaniem projektu wolontariatu miejskiego „Ochotnicy warszawscy” do roku 2020 jest łączenie działań podejmowanych przez Urząd m.st. Warszawy, organizacje pozarządowe i instytucje miejskie na rzecz wolontariuszy i organizatorów wolontariatu. Projekt wyznacza kierunki polityki Urzędu Miasta dotyczące wolontariatu celem stworzenia optymalnych warunków rozwoju dla wolontariatu oraz wszystkich podmiotów i jednostek zaangażowanych w wolontariat.

Projekt „Ochotnicy warszawscy” rozumiemy jako spójne i długofalowe działanie na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie realizowane przez samorząd, miejskie instytucje, organizacje pozarządowe, uczelnie i partnerów biznesowych. Jest odpowiedzią na potrzeby Miasta, wolontariuszy i organizatorów wolontariatu. Gwarantuje bieżące funkcjonowanie miejskiego systemu wolontariatu i zapewnia jego stały rozwój.

Kliknij tutaj, aby pobrać treść projektu "Ochotnicy warszawscy" 2.0 na lata 2016-2020

Spis treści:

  1. Założenia projektu „Ochotnicy warszawscy"
  2. Ramy prawne dokumentu oraz powiązanie z innymi dokumentami
  3. Historia dokumentu – Ochotnicy warszawscy i Ochotnicy warszawscy 2.0
  4. Diagnoza
  5. Cele projektu
  6. Realizacja celów projektu
  7. Zarządzanie projektem i jego rozwój
  8. Finansowanie i tryb realizacji projektu
  9. Korzyści płynące z rozwoju wolontariatu miejskiego w Warszawie

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.