Mieszkańcy Warszawy od początku wybuchu wojny w Ukrainie okazują wszechstronną pomoc ofiarom. To dzięki ich wolontariackiej pracy setki tysięcy uchodźców, którzy przyjechali do Warszawy, odnajduje spokój, wsparcie, bezpieczeństwo i z nadzieją zaczyna patrzeć w przyszłość w naszym mieście. Wiemy jednak, że tak intensywne zaangażowanie niejednokrotnie stanowi wyzwanie fizyczne, jak i emocjonalne. Wolontariusze wspierający uchodźców każdego dnia są świadkami ludzkich dramatów, mierzą się z trudnymi historiami, poczuciem bezradności, lękiem, przemęczeniem czy stresem.
W trosce o nich, wiele stołecznych podmiotów przygotowało ofertę wsparcia psychologicznego w różnych, dogodnych formach – indywidualnej, grupowej, online czy stacjonarnej w Warszawie. Przedstawione poniżej propozycje są całkowicie bezpłatne.
Wolontariuszko! Wolontariuszu! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Poświęcenie uwagi samym sobie – może wpłynąć na jakość oraz długość oferowanego przez Was wsparcia, które od kilu ciężkich tygodni, okazujecie w geście solidarności z Ukrainą! Konsultacje psychologiczne pozwolą Wam na zrozumienie własnych emocji i dostosowanie zaangażowania w sposób adekwatny do Waszych możliwości. Zachowanie równowagi w pomaganiu innym oraz poznanie praktyk dobrego dbania o siebie stanowi klucz do czerpania satysfakcji, spełnienia oraz rozwoju poprzez wolontariat.
Indywidualne oferty wsparcia psychologicznego:
Wsparcie oferowane przez Fundację Instytut Otwarta Przestrzeń - bezpłatne wsparcie interwencyjne
Zapisy poprzez konktakt z Fundacją:
Tel.: 511 028 333
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji o oferowanym wsparciu.
Wsparcie oferowane przez Stowarzyszenie Psychologowie i Psychoterapeuci dla Społeczeństwa - bezpłatne konsultacje indywidualne (online)
Zapisy: Zapisy poprzez stronę internetową Stowarzyszenia (na stronie internetowej w zakładce "usług" należy wybrać "pomoc psychologiczną", by przejść do systemu rezerwacji, który umożliwia zapisanie się na spotkanie w wybranym przez siebie terminie).
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.
Więcej informacji o wsparciu można znaleźć w opisie oferty.
Wsparcie oferowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej - bezpłatna pomoc psychologiczna
Zapisy poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wsparcie oferowane przez Fundację Terapia to NIE WSTYD - bezpłatne konsultacje indywidualne (online lub telefoniczne)
Zapisy: Zapisy są przyjmowane poprzez formularz internetowy.
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.
Po przesłaniu formularza z wolontariuszem/ką skontaktuje się konsultant/ka, który/a ustali szczegóły spotkania. Konsultacje odbywają się w trybie online lub telefonicznie po ustaleniu terminu z konsultantem/ką.
Grupowe oferty wsparcia psychologicznego:
Wsparcie oferowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę - bezpłatna grupa wsparcia (online)
Spotkania odbędą się w dniach: 7, 14, 21 i 28 czerwca 2022 r., w godzinach 20:00-21:30 (wtorki) w formie zdalnej (w aplikacji Microsoft Teams) i poprowadzą je ekspertki Fundacji - Beata Ciejka oraz Jolanta Zmarzlik.
Zapisy: Udział w grupie jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są poprzez formularz.
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do dn. 7 czerwca do godz. 12.00. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na grupę zostaną o tym poinformowane mailowo do 7 czerwca br. do godz. 14.00.
Wsparcie oferowane przez Pracownię Psychoteriapii i Rozwoju Poddasze Myśli - bezpłatna grupa wsparcia (online)
Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godzinach 9:00-11:00 na platformie Zoom - link do spotkania.
Więcej informacji o oferowanym wsparciu można znaleźć na stronie Pracownii.
Wsparcie oferowane przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego - bezpłatne spotkania mindfulness (online)
Spotkania pt. „Uważność i współczucie w kryzysie. Jak zadbać o siebie i innych” odbywają się cyklicznie na platformie ZOOM (w co drugą środę) o godz. 19:30 - link do spotkania.
Więcej informacji o oferowanym wsparciu można znaleźć w wydarzeniu na Facebook'u.