Mieszkańcy Warszawy od początku wybuchu wojny w Ukrainie okazują wszechstronną pomoc ofiarom. To dzięki ich wolontariackiej pracy setki tysięcy uchodźców, którzy przyjechali do Warszawy, odnajduje spokój, wsparcie, bezpieczeństwo i z nadzieją zaczyna patrzeć w przyszłość w naszym mieście. Wiemy jednak, że tak intensywne zaangażowanie niejednokrotnie stanowi wyzwanie fizyczne, jak i emocjonalne. Wolontariusze wspierający uchodźców każdego dnia są świadkami ludzkich dramatów, mierzą się z trudnymi historiami, poczuciem bezradności, lękiem, przemęczeniem czy stresem.

W trosce o nich, wiele stołecznych podmiotów przygotowało ofertę wsparcia psychologicznego w różnych, dogodnych formach – indywidualnej, grupowej, online czy stacjonarnej w Warszawie. Przedstawione poniżej propozycje są całkowicie bezpłatne.

Wolontariuszko! Wolontariuszu! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Poświęcenie uwagi samym sobie – może wpłynąć na jakość oraz długość oferowanego przez Was wsparcia, które od kilu ciężkich tygodni, okazujecie w geście solidarności z Ukrainą! Konsultacje psychologiczne pozwolą Wam na zrozumienie własnych emocji i dostosowanie zaangażowania w sposób adekwatny do Waszych możliwości. Zachowanie równowagi w pomaganiu innym oraz poznanie praktyk dobrego dbania o siebie stanowi klucz do czerpania satysfakcji, spełnienia oraz rozwoju poprzez wolontariat.

 

Indywidualne oferty wsparcia psychologicznego:


Wsparcie oferowane przez Fundację Instytut Otwarta Przestrzeń - bezpłatne wsparcie interwencyjne

Zapisy poprzez konktakt z Fundacją: 

Tel.: 511 028 333

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o oferowanym wsparciu.

Na grafice tekst: Bezpłatne wsparcie dla wolontariuszek_y wspierających osoby uchodźcze i logo fundacji.


Wsparcie oferowane przez Stowarzyszenie Psychologowie i Psychoterapeuci dla Społeczeństwa - bezpłatne konsultacje indywidualne (online)

Zapisy: Zapisy poprzez stronę internetową Stowarzyszenia (na stronie internetowej w zakładce "usług" należy wybrać "pomoc psychologiczną", by przejść do systemu rezerwacji, który umożliwia zapisanie się na spotkanie w wybranym przez siebie terminie). 
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.

Więcej informacji o wsparciu można znaleźć w opisie oferty.

Na grafice logotyp Stowarzyszenia


Wsparcie oferowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej - bezpłatna pomoc psychologiczna

Zapisy poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na grafice tekst: "Bezpłatne wsparcie osób pomagających z ofiarami wojny w Ukrainie" i logotyp.


Wsparcie oferowane przez Fundację Terapia to NIE WSTYD - bezpłatne konsultacje indywidualne (online lub telefoniczne)

Zapisy: Zapisy są przyjmowane poprzez formularz internetowy
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.

Po przesłaniu formularza z wolontariuszem/ką skontaktuje się konsultant/ka, który/a ustali szczegóły spotkania. Konsultacje odbywają się w trybie online lub telefonicznie po ustaleniu terminu z konsultantem/ką.

Na grafice napis: "Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla wolontariuszy i osób pomagającym podczas wojny w Ukrainie", logo i zdjęcie z trzema osobami trzymającymi flagę niebiesko-żółtą.

 

 

Grupowe oferty wsparcia psychologicznego:


Wsparcie oferowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę - bezpłatna grupa wsparcia (online)

Spotkania odbędą się w dniach: 7, 14, 21 i 28 czerwca 2022 r., w godzinach 20:00-21:30 (wtorki) w formie zdalnej (w aplikacji Microsoft Teams) i poprowadzą je ekspertki Fundacji - Beata Ciejka oraz Jolanta Zmarzlik.

Zapisy: Udział w grupie jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są poprzez formularz
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do dn. 7 czerwca do godz. 12.00. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na grupę zostaną o tym poinformowane mailowo do 7 czerwca br. do godz. 14.00. 

Logotyp Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę


Wsparcie oferowane przez Pracownię Psychoteriapii i Rozwoju Poddasze Myśli - bezpłatna grupa wsparcia (online)

Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godzinach 9:00-11:00 na platformie Zoom - link do spotkania.

Więcej informacji o oferowanym wsparciu można znaleźć na stronie Pracownii

Na grafice logotyp z napisem: Poddasze myśli Pracownia Psychoterapii i Rozwoju


Wsparcie oferowane przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego - bezpłatne spotkania mindfulness (online)

Spotkania pt. „Uważność i współczucie w kryzysie. Jak zadbać o siebie i innych” odbywają się cyklicznie na platformie ZOOM (w co drugą środę) o godz. 19:30 - link do spotkania

Więcej informacji o oferowanym wsparciu można znaleźć w wydarzeniu na Facebook'u. 

Na grafice tekst „Uważność i współczucie w kryzysie. Jak zadbać o siebie i innych” i logotyp.