SZKOŁA KOMPETENCJI WOLONTARIACKICH - JAK PSYCHOLOGICZNIE WSPIERAĆ PRACĘ WOLONTARIUSZA

SZKOŁA KOMPETENCJI WOLONTARIACKICH - jak psychologicznie wspierać pracę wolontariusza to oferta, w ramach której wolontariusze/ki uzyskają kompleksowe wsparcie psychologiczne, mające na celu zapobieganie wypaleniu i podniesieniu kompetencji osób współpracujących z warszawskimi organizatorami wolontariatu. Przez ostatnich 7 lat ze spotkań skorzystało już kilka tysięcy wolontariuszek i wolontariuszy!

SZKOŁA KOMPETENCJI WOLONTARIACKICH składa się m.in. z:

  • WARSZTATÓW wzmacniających kompetencje społeczne, komunikacyjne oraz poprawiające umiejętności pracy w grupie,
  • SUPERWIZJI – czyli specjalistycznego wsparcia psychologicznego wolontariuszy/ek,
  • MINIWARSZTATÓW (SZKOLEŃ) Z CYKLU "DOBROSTAN WOLONTARIUSZA",
  • CYKLU PODKASTÓW #TutajRozmawiamyOEmocjach,
  • CYKLU SZKOLEŃ nt. animacji dla grup wykluczonych.

Rekrutację do programu rozpoczniemy już w najbliższych tygodniach, a o poszczególnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

  • Oferta będzie realizowana przez cały rok.
  • Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne dla uczestników/czek.
  • Terminy wydarzeń będziemy ogłaszać poprzez kalendarz Wydarzenia i szkolenia
  • Zapisy będą odbywać się poprzez dedykowane formularze i będą podlegać weryfikacji. Warunki uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach (np.: liczba miejsc, oczekiwania wobec uczestników/czek będziemy każdorazowo opisywać w zaproszeniach).
  • Uczestnicy/czki wydarzeń zyskają nową, praktyczną wiedzę, zwiększą swoją pewność siebie i sprawczość, uzyskają dostęp do praktycznych narzędzi wspierających działania wolontariackie, nawiążą kontakty oraz zyskają platformę wymiany pomysłów i doświadczeń z innymi wolontariuszami/kami.

Pierwszym wydarzeniem planowanym jeszcze w lipcu będzie WARSZTAT ANALIZY POTRZEB WOLONTARIUSZY. Wolontariuszu i wolontariuszko! Zaprojektuj swoją ścieżkę rozwoju!

Zapraszamy wolontariuszy i wolontariuszki oraz przedstawicieli/ki organizatorów wolontariatu na warsztat, którego celem będzie współtworzenie oferty szkoły kompetencji wolontariackich. Chcemy wraz z uczestnikami stworzyć taką ofertę, której forma i treść będzie odpowiadała potrzebom wolontariuszy/ek i pozytywnie wpłynie na zaangażowanie warszawskich ochotników w działania na terenie naszego miasta. Czekamy na Twoje zgłoszenie. Dołącz już dziś!

Termin: 24 lipca (poniedziałek)

Czas: 14:30 – 18:00

Miejsce: Al. Jerozolimskie 92, Centrum konferencyjne – parter.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (klikając w link opuszczasz portal ochotnicy.waw.pl), a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.

Informacje organizacyjne będziemy przekazywać na bieżąco drogą mailową.


Wyświetl większą mapę


Szczegółowe pytania w sprawie oferty wsparcia wolontariuszy/ek prosimy kierować do realizatora:

Fundacja GrowSPACE
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Ochotnicy warszawscy" to także oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.


Warsztaty, szkolenia, superwizje oraz podcasty dla wolontariuszy są realizowane przez Fundację GrowSPACE, w ramach zadania współfinansowanego przez m.st. Warszawę. Warsztaty, szkolenia, superwizje oraz podcasty są częścią miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.