Całoroczna i różnorodna oferta szkoleń dla wolontariuszek i wolontariuszy współpracujących z warszawskimi organizacjami i instytucjami to odpowiedź na potrzebę stworzenia miejskiego systemu szkoleń dla ochotników z Warszawy. W ramach systemu organizatorzy wolontariatu mogą zgłaszać osoby na konkretne szkolenia i spotkania edukacyjne. 

Organizatorze wolontariatu - zgłoś do udziału w wybranych szkoleniach współpracujących z Tobą ochotników!

Udział wolontariuszy w przydatnych i wartościowych szkoleniach może być zarówno czynnikiem motywującym, jak i w znaczący sposób podnoszącym uniwersalne kompetencje wolontariuszy. Poprzez udział wolontariuszy w szkoleniach w instytucji/organizacji pozostanie wiedza o dodatkowych kompetencjach, a doświadczenie szkoleniowe przyczyni się do wzmocnienia więzi wolontariusza z organizatorem wolontariatu. Zadbanie o rozwój wolontariusza poprzez zachęcenie go do udziału w szkoleniu może być wyróżnieniem, czy okazją do wsparcia w obszarze, w którym miewa trudności.

Wolontariuszko, wolontariuszu - działasz na korzyść, a chcesz to robić jeszcze lepiej? Zgłoś się na szkolenie!

Będąc wolontariuszem w Warszawie, współpracując z organizacjami pozarządowymi czy instytucjami miejskimi, niezależnie od tego czy jest to współpraca stała czy akcyjna, można korzystać z bezpłatnej oferty różnorodnych szkoleń. Wystarczy zgłosić swój udział za pośrednictwem koordynatora wolontariatu. Poprzez szkolenia można pogłębić swoją dotychczasową wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności, które przyczynią się do wolontariackiego i prywatnego rozwoju każdego ochotnika.


Szkolenia dla wolontariuszy w czasach pandemii

Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom rozwojowym szkolenia dla wolontariuszy zostały przeniesione do sieci – do końca roku odbywać się na platformie Zoom. W ofercie znalazło się dużo interesujących tematów, zarówno wskazanych w ankiecie badającej potrzeby, jak i nowe, które mogą okazać się bardzo przydatne w tej nowej rzeczywistości. 

Do końca czerwca 2020 r. zrealizowane zostały szkolenia: 

  • Zarządzenie sobą w czasie
  • Uważność i dbanie o siebie w pracy online 
  • Jak wspierać skuteczną komunikację w dobie zmian
  • Budowanie zaangażowania
  • Jak budować swoją efektywność osobistą 
  • Jak zapobiegać i radzić sobie z wypaleniem?
  • Trening asertywności
  • Wystąpienia publiczne
  • Trudne sytuacje w pracy wolontariusza i praca w stresie

Zapisy na wszystkie bieżące szkolenia możliwe są poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć w zakładce "Wydarzenia i szkolenia".

Szkolenia będą realizowane do grudnia 2020 r., o kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco w zakładce "Wydarzenia i szkolenia". Wszystkie szkolenia prowadzone będą metodami warsztatowymi, łączącymi zdobywanie wiedzy z praktyką. Proporcje między częściami wykładowymi a praktycznymi będą różnić się w zależności od tematu szkolenia. W programie każdego szkolenia zaplanowana będzie sesja integracyjna. Oferta szkoleń w 2020 r. będzie realizowana przez Fundację Szkoła Liderów, w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”.


Pytania dotyczące szkoleń prosimy kierować do koordynatorek z Fundacji Szkoła Liderów:

Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 556 82 65

Anna Warwas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 55 68 256Interesują Cię również inne szkolenia dla wolontariuszy? Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz profilu „Ochotników warszawskich” w serwisie facebook.

"Ochotnicy warszawscy" to także oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.