Pomysłów na podziękowanie wolontariuszom za ich czas i zaangażowanie, czy wsparcie ich motywacji może być tak wiele, jak wielu jest organizatorów wolontariatu. Może być to osobiste podziękowanie, wyróżnienie podczas podsumowania projektu, wręczenie certyfikatu, przygotowanie pamiątkowego filmiku z wspólnego działania, obdarowanie gadżetem czy umożliwienie wolontariuszowi skorzystania ze szkolenia. Sposobem na szczególne docenienie pracy ochotników może być także sprezentowanie biletu do wybranej instytucji kultury. Z tej właśnie możliwości skorzystają warszawscy wolontariusze, dzięki niezwykłej otwartości Teatru Ochoty!

Od tego roku Teatr Ochoty zdecydował się otworzyć swoją widownię dla wolontariuszy, którzy wyróżniają się zaangażowaniem, kreatywnością i pasją. To pierwsza tego typu instytucja w Warszawie, która we współpracy z Zespołem „Ochotników warszawskich”, postanowiła wspierać, rozwijać i doceniać wolontariuszy, przekazując im to co ma najlepsze, czyli zaproszenia na dowolnie wybrane spektakle ze swojego repertuaru. Przy czym mowa nie tyle o wolontariuszach, którzy współpracują z Teatrem, a o osobach, które działają na rzecz wielu innych warszawskich podmiotów, np. bibliotek, placówek leczniczych czy klubów sportowych!

Teatr Ochotyfot. Bartek Warzecha

Dzięki współpracy „Ochotników warszawskich” i Teatru Ochoty zaproszenia na spektakle trafiły już do uczestników Akademii Liderów Wolontariatu, a także do wolontariuszy, którzy prowadzą szkolenia dla innych ochotników. A to dopiero początek!

„Chcemy organizować pokazy, konkursy dla wolontariuszy, otwierać nasz Teatr Ochoty na projekty wolontariackie. To sytuacja win-win, w której każda strona wygrywa. Wolontariusze mają ułatwiony dostęp do wydarzeń kulturalnych realizowanych w naszym Teatrze, a Teatr zyskuje nowego widza. Wartością dodaną jest jeszcze wyróżnienie wolontariuszy za zaangażowanie i czas, który wkładają w swoją pracę. Jako Teatr chcemy w ten sposób promować ideę wolontariatu. Mimo, że sama koncepcja zainspirowana jest bankami czasu i ekonomią społeczną, to nie chcemy tworzyć tutaj regulaminu ani struktury. Bilet do teatru nie jest elementem transakcji. Jest jedynie formą podziękowania za pracę przy ważnych społecznie projektach” mówi Dagna Dąbrowiecka-Figuero, specjalistka ds. Rozwoju Publiczności w Teatrze Ochoty.

W najbliższym czasie kolejni wolontariusze będą mieli możliwość oglądania spektakli Teatru Ochoty na specjalnych warunkach. Śledźcie portal www.ochotnicy.waw.pl oraz profil Ochotników warszawskich w serwisie facebook, może to Wy obejrzycie kolejny spektakl Teatru Ochoty?

Jeśli i Twoja instytucja, tak jak Teatr Ochoty, chciałaby okazać wdzięczność wolontariuszom z Warszawy, za ich wkład w codzienne życie naszego miasta, daj nam znać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Zapraszamy do współpracy!