Oferta szkoleń i wsparcia dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych

Działania na rzecz drugiego człowieka wymagają odpowiedniego przygotowania zarówno na poziomie kompetencji, świadomości, jak i gotowości emocjonalnej. Program jest odpowiedzią na potrzebę zadbania o wolontariuszy, którzy dobrowolnie angażują się w pomoc chorym, osobom z niepełnosprawnością i potrzebującym. Ideą programu jest dążenie do rozwoju osobistego, jak i poszerzania świadomości wolontariuszy, dzięki której możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy wspieraniem innych, a dbaniem o własne potrzeby i granice.

Jeśli:

 • pracujesz jako wolontariusz z osobami w trudnej sytuacji (zdrowotnej, życiowej, związanej z niepełnosprawnością czy przewlekłą chorobą danej osoby);
 • chcesz zdobywać nową wiedzę i kompetencje, dalej się rozwijać; 
 • chcesz być częścią środowiska wolontariuszy pomocowych;
 • szukasz wsparcia w trudnych chwilach.

Zapraszamy Cię do skorzystania z naszej bezpłatnej oferty! W tym roku oferujemy:

 • 12 darmowych szkoleń z tematów, które wolontariusze wybiorą w ankiecie badającej ich potrzeby rozwojowe. Wśród propozycji znajdą się tematy dotyczące zarówno kompetencji miękkich (np. komunikacja interpersonalna), jak i bardziej specjalistycznych (przykładowo z zakresu specyfiki pracy z osobami starszymi czy objętymi opieką paliatywną).
 • Wydarzenia tematyczne na temat zapobiegania i radzenia sobie z wypaleniem oraz na temat innowacji w leczeniu i pomaganiu, a także Targi Wolontariatu
 • Superwizje grupowe - na comiesięcznych spotkaniach wolontariusze będą mogli przyjrzeć się swoim doświadczeniom, poszukać odpowiedzi na pytania, które rodzą się podczas pracy z podopiecznymi oraz porozmawiać o dobrych praktykach dbania o siebie. W tym roku zrealizowane zostaną także dwa spotkania superwizyjne dla koordynatorów z obszaru opiekuńczo-leczniczego!
 • Superwizje indywidualne - dodatkowo zapraszamy wolontariuszy do korzystania z indywidualnych superwizji, jeśli doświadczają trudności emocjonalnych w związku ze swoim zaangażowaniem wolontariackim i potrzebują dodatkowego wsparcia.

Zapisy na wszystkie spotkania możliwe są poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć w zakładce "Wydarzenia i szkolenia".


Szkolenia i superwizje w czasach pandemii

Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym szkolenia, wydarzenia tematyczne oraz spotkania superwizyjne zostały przeniesione do sieci – do końca czerwca odbywały się na platformie Zoom.

Do czerwca 2020 r. zrealizowaliśmy:

A także dodatkowo dla koordynatorów wolontariatu z obszaru opiekuńczo-leczniczego:

 • Pierwsza z dwóch zaplanowanych superwizji grupowych
 • Spotkanie: Zadbaj o siebie!

Na drugą połowę roku zaplanowane są również:

 • Targi Wolontariatu
 • Wydarzenie: Innowacje w pomaganiu

Harmo dla koordynatorów


Pytania dotyczące oferty prosimy kierować do koordynatorek z Fundacji Szkoła Liderów:

Aneta Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 556 82 65

Anna Warwas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 55 68 256

Oferta szkoleń i superwizji w 2020 r. będzie realizowana przez Fundację Szkoła Liderów, w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”.


  Zobacz także ofertę szkoleń dla wolontariuszy w ramach miejskiego systemu szkoleń wolontariuszy.

"Ochotnicy warszawscy" to także oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.