Zastanówcie się jakie skojarzenia wywołuje hasło "pomoc"? Złapcie pierwszą myśl, która przyszła Wam do głowy. A co jeśli obok osobistych korzyści, jakie płyną z wolontariatu, pojawiają się także trudności? Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Często zdarza się, że pod przykrywką "Superbohatera/ki" skrywa się postać, która w wyniku działań na rzecz innych, sama odczuwa potrzebę uwagii, zrozumienia i wsparcia.

Chcemy o tym rozmawiać. Wolontariusze, w trosce o Wasze potrzeby zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach superwizyjnych! 

 

SWIM IN THE SEA 1

 

Superwizja daje możliwość wymiany doświadczeń, zapewnia wysoką jakość świadczonej pomocy, jest profilaktyką „wypalenia” zawodowego oraz pomaga zachować zdrowie psychiczne. Superwizja będzie polegała na regularnych spotkaniach psychoterapeutek superwizorek z grupą wolontariuszy. Jej celem jest pomoc w przyjrzeniu się ich własnemu doświadczeniu w pracy z podopiecznymi. Podczas spotkań będziemy rozmawiać na tematy związane ze sposobami pracy z osobami z niepełnosprawnością, chorymi przewlekle oraz seniorami. Poruszymy obszar przeżywanych emocji, które towarzyszą działaniom wolontariuszy.

Termin i miejsce spotkań:
23 czerwca br. (sobota) w godzinach 10.00–13.00 w Centrum Alzheimera przy ulicy Al. Wilanowska 257.

Prowadzenie:
Renata Pijarowska – Dr psychologii, magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, terapeutka rodzinna, trenerka i superwizorka umiejętności psychospołecznych, interwentka kryzysowa, coach.

Katarzyna Bielecka – Pedagog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psychoterapeutka indywidualna i rodzinna, trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji UW.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w superwizjach prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Anną Majkowską tel. 514 930 047 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Samoświadomość oraz dbanie o własne granice to podstawa czerpania satysfakcji i radości z działań na rzecz innych. Bądźcie razem z nami! Zapraszamy! #WspierajDobrze #SuperwizjaDlaSuperbohaterów

 

„Wspieraj dobrze – Program dedykowany wolontariuszom placówek opiekuńczo-leczniczych” jest realizowany w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły tutaj.