"Wolontariusz Zygfryd – to maskotka będąca przedstawicielem wszystkich naszych wolontariuszy i jednocześnie zbiorem wszystkich pięknych cech które każdy wolontariusz mieć powinien: empatii, życzliwości, uczynności i serdeczności. Już samo imię Zygfryd (z łaciny sigu i fridu) oznacza zwycięstwo i opiekę. I tacy są właśnie nasi wolontariusze: niezwyciężeni w swoim działaniu i opiekuńczy dla wszystkich – od juniora po seniora!" - tak o projekcie "Wolontariusz Zygfryd i tajemnica wielkiego eventu" mówią koordynatorki wolontariatu z Rembertowa. 

Kadr z filmu "Wolontariusz Zygfryd i tajemnica wielkiego eventu"

Dom Kultury „Wygoda” we współpracy z partnerem – Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ale przede wszystkim z gronem wspaniałych wolontariuszy – zrealizował projekt niosący dobre przesłanie i zachęcający do wstąpienia w szeregi wolontariuszy. Projekt „Wolontariusz Zygfryd i tajemnica wielkiego eventu” zakładał stworzenie małego filmowego dzieła promującego ideę wolontariatu w instytucjach kultury.

Koordynatorem całego projektu był aktor teatralny i instruktor koła teatralnego w Domu Kultury „Wygoda”, Bartek Pietrzyk. Filmy zostały zrealizowane w formie wywiadów z wolontariuszami. Na nagraniach opowiadali o działalności wolontaryjnej w domu kultury oraz w bibliotece, o tym kim jest wolontariusz, czym się zajmuje i jaki powinien być. Młodzi wolontariusze opowiadali o swoich doświadczeniach podczas różnego rodzaju eventów, pikników i imprez plenerowych, na których mieli okazję pomagać oraz zachęcali do dołączenia w szeregi wolontariuszy.

Kadr z filmu, przedstawiający wolontariuszkę z maskotką Zygfrydem, wypowiedź wolontariuszki: "wynoszę satysfakcję, bardzo lubię tutaj spędzać czas"

Koordynatorzy wolontariatu - Pani Zosia z Domu Kultury „Wygoda oraz Pani Lidia z Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II, opowiadały o pracy wolontariuszy w ich instytucjach, o tym jak bardzo angażują się w swoją pracę i jak wielką stanowią wartość! 

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wolontariuszy – są wzorem do naśladowania, wizytówką bezinteresownej, szczerej i spontanicznej pomocy bliźniemu. Zawsze możemy na nich liczyć i cieszymy się, że z nami są.

Artykuł nadesłany przez Zofię Jarzęcką, Dom Kultury Wygoda


Działanie zostało zrealizowane w ramach programu partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu,
finansowanego ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy". 


W 2020 roku powstało 19 partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie. Relacja z realizacji każdego z partnerstw zostanie opublikowana na Miejskim Portalu Wolontariatu. 


Jesteś organizatorem wolontariatu lub działasz wolontariacko i chcesz się pochwalić Waszymi działaniami
na Miejskim Portalu Wolontariatu?

Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do udzielania wywiadów, przesyłania relacji
czy dzielenia się dobrymi praktykami!