Podstawy ekonomii i finanse przedsiębiorstw, polityka gospodarcza i społeczna oraz ekonomiczne aspekty prawa to trzy bloki tematyczne bezpłatnych szkoleń on-line dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które odbędą się w październiku.
Wybierz najlepszy dla siebie termin i zdobądź wiedzę na poziomie akademickim.
Wykłady, warsztaty i dyskusje są prowadzone przez doświadczonych praktyków.
Podstawy ekonomii i finanse przedsiębiorstw
Szkolenie podstawy ekonomii i finanse przedsiębiorstw jest warsztatem pozwalającym uporządkować w przystępny sposób najważniejsze informacje dotyczące wiedzy ekonomicznej oraz finansowej. W oparciu o liczne przykłady oraz studium przypadku słuchacze uzyskają możliwość zdobycia informacji przydatnych w poruszaniu się w rzeczywistości gospodarczej. Materiał ma formę następujących po sobie bloków tematycznych:
- ekonomii i gospodarce. Czym jest i co głosi ekonomia?
- Jak myślą ekonomiści: główne nurty ekonomii.
- Jak czytać gospodarkę? Czym są wskaźniki gospodarcze i do czego służą?
- Rynek pracy jako przedmiot zainteresowania ekonomii.
- Wprowadzenie do finansów przedsiębiorstw. Wycena finansowa elektrowni C- studium przypadku.
Polityka gospodarcza i społeczna
Szkolenie polityka gospodarcza i społeczna jest kompleksowym zbiorem wiedzy oferującym informacje umożliwiające głębsze zrozumienie rzeczywistości ekonomicznej, która nas otacza. W obliczu pandemii, mimo dynamicznie zmieniającej się każdego dnia sytuacji gospodarczej wokół nas, szkolenie proponuje uporządkowany i wciąż jak najbardziej aktualny materiał w zakresie następujących po sobie bloków tematycznych:
- Wzrost gospodarczy jako priorytet polityki gospodarczej
- Rynek Pracy jako przedmiot zainteresowania ekonomii
- System podatkowy i polityka społeczna
- Polityka Przemysłowa w Polsce i na świecie
- Polityka energetyczno-klimatyczna jako element polityki publicznej
Ekonomiczne aspekty prawa
Szkolenie ekonomiczne aspekty stanowienia prawa jest kursem pozwalającym zdobyć wiedzę z zakresu ekonomicznej analizy prawa z uwzględnieniem perspektywy III sektora. W oparciu o analizę teorii, liczne przykłady oraz studium przypadku słuchacze uzyskają informacje pozwalające na krytyczną analizą procesu stanowienie prawa. Materiał ma formę następujących po sobie bloków tematycznych:
- Ocena skutków regulacji. Na czym polega analiza polityk publicznych?
- Ocena skutków regulacji w Polsce- analiza przypadku.
- Charakterystyka wybranych jakościowych i ilościowych technik badawczych
- Ekonomiczna analiza prawa. Na czym polega ocena funkcjonowania prawa?
Prowadzący:
Iwona Chojecka – doktor nauk ekonomicznych (SGH), radca prawny, prowadzi szkolenia w ramach projektu Akademia Stanowienia Dobrego Prawa. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej instytucji, firm, fundacji, stowarzyszeń oraz osób indywidulanych. Jej ścieżka zawodowa przez wiele lat była związana z rynkiem kapitałowym, obecnie realizuje projekty z dziedziny własności intelektualnej, medycyny, prawa finansowego.
Michał Janowicz – absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował dla takich organizacji jak: Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów, BNP PARIBAS Real Estate, KPMG, Crido Taxand.
Sprawdź harmonogram szkoleń i zapisz się!
(klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl)
Informacja pochodzi ze strony organizatora.