Zachęcamy do zapoznania się z poniższą propozycją dla wolontariuszy - otwarte warsztaty oraz spektakl:


11 grudnia / 19:00-22:00 / Nowy Teatr
Otwarte warsztaty z techniki gry Goal Ball
Prowadzący: Alessandro Sciarroni, Matej Ledinek

Warsztat inspirowany spektaklem "AURORA", przybliżający widzom kategorię perfomatyki ciała oraz praktyki gry w Goal Ball. Warsztaty otwarte są dla wszystkich, zarówno osób niedowidzących ale i widzących, wszyscy mogą spróbować swoich sił i wymienić się doświadczeniami!

Goalball jest dyscypliną paraolimpijską, jest to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. Została stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady gry i będą mieli okazję w nią zagrać.

Alessandro Sciarroni zainspirowany tym sportem zaprasza na przedstawienie AURORA z udziałem niewidomych graczy w Goal Ball wychodzące od refleksji na temat upływającego czasu, sportu i niepełnosprawności - rodzaj rekonstrukcji meczu w warunkach teatralnych.

Zapisy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zostało tylko 5 miejsc!


12 grudnia zapraszamy również na spektakl "Aurora" w Nowym Teatrze, godz. 19:00
AURORA | Alessandro Sciarroni / polska premiera / spektakl i pokaz filmu
Przedstawienie z udziałem niewidomych graczy w Goal Ball, wychodzące od refleksji na temat upływającego czasu, sportu i niepełnosprawności - rodzaj rekonstrukcji meczu w warunkach teatralnych. Aurora to trzecia część trylogii Sciarroniego Will you still love me tomorrow?, w której bada on takie pojęcia, jak odporność, wysiłek i koncentracja, przenosząc w teatralny kontekst autentyczne aktywności (żonglerka, taniec ludowy, czy goalball).
Po spektaklu odbędzie się projekcja filmu "A CREATIVE PROCESS" w reż. Cosimo Terlizziego, w którym reżyser podgląda z kamerą powstawanie przełamującej konwencje Aurory. Śledzi proces twórczy, rozmawia z choreografem Alessandro Sciarronim i z wykonawcami: niewidomymi sportowcami, którzy zamienili boisko na scenę, by odkrywać nieznane przestrzenie sztuki.
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Na spektakl obowiązuje rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.