Szukasz miejsca do realizacji swoich wolontariackich projektów? Chcesz poznać nowych ludzi i pomóc tworzyć przestrzeń dla sąsiadów? Zostań wolontariuszką/wolontariuszem w Miejscu Aktywności Lokalnej (MAL). Do wyboru masz ponad 60 miejsc w całej Warszawie! Potrzebujesz inspiracji? Wolontariusze w warszawskich MAL-ach m.in. uczą innych tańczyć, gotować, języków obcych, pomagają w organizacji sąsiedzkich wydarzeń. Podziel się z innymi swoją pasją lub czasem!

Lista miejsc: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/znajdzmal 

Logo MAL czarne 2
 spółdzielnia logo

Organizujesz lokalne, kulturalne, edukacyjne, społeczne wydarzenia? Działasz w instytucji, organizacji, szkole, grupie lub po prostu jesteś zaangażowanym mieszkańcem/zaangażowaną mieszkanką? Jak często w Twoich działaniach, brakowało Ci sprzętu, odpowiedniej sali, funduszy na zaproszenie artystów, którzy uświetnią wydarzenie, pomysłu czy inspiracji? Odpowiedzią, wsparciem i pomocą będzie – Spółdzielnia Kultury.
Spółdzielnia Kultury to internetowa tablica ogłoszeń, gdzie instytucje, organizacje, grupy formalne i nieformalne oraz wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury, umiejętnościami. Idea jest prosta – zasoby udostępniamy sobie/pożyczamy na niekomercyjne działania społeczne, kulturalne, edukacyjne, otwarte dla mieszkańców Warszawy.

https://spoldzielniakultury.waw.pl/ 

Pewnie nieraz widzieliście ogłoszenia, które zapraszały do podzielenia się opinią na temat planowanej miejskiej inwestycji (np. przebiegu linii tramwajowej lub powstania miejsca aktywności lokalnej) albo tworzonej w mieście strategii. Było to właśnie zaproszenie na konsultacje społeczne, czyli do procesu włączania mieszkańców w podejmowanie decyzji na temat Miasta. Jeśli nie spotkaliście nigdy takiego ogłoszenia, wejdźcie na stronę www.konsultacje.um.warszawa.pl i poczytajcie o tym, jak są one organizowane w Warszawie.

https://konsultacje.um.warszawa.pl/


baner niebieski

awm

 

Aktywna Warszawska Młodzież to program, w ramach którego uczniowie warszawskich oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych mogą uzyskać wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz finansowe na realizację swoich pomysłów. Wystarczy spisać swój pomysł i zgłosić go do organizacji-operatora. Jeśli projekt będzie zgodny z założeniami danej organizacji – otrzymuje się wsparcie na jego realizację. Szczegóły dotyczące zasad przyznawania grantów oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach organizacji (Fundacja ARTE, Klub Inteligencji Katolickiej, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Stowarzyszenie Harcerskie i Okrąg Mazowieckiego Zwiazku Harcerstwa Rzeczypospolitej).

http://www.edukacja.warszawa.pl/aktywna-warszawska-mlodziez

Codziennie dostrzegamy możliwość poprawy najbliższego otoczenia. Przychodzą nam do głowy pomysły na zmiany w okolicy. Bez względu na to, czy według Ciebie najważniejszy jest remont chodnika czy organizacja seansu kina plenerowego – budżet partycypacyjny jest dla Ciebie.

Budżet partycypacyjny to proces, który daje możliwość współdecydowania o części budżetu Warszawy. Możesz zgłaszać swoje pomysły, które chcesz, aby zostały zrealizowane. Możesz dyskutować o pomysłach innych mieszkańców. Możesz zagłosować na te, które wydają Ci się ciekawe lub potrzebne. Pomysły wybrane przez mieszkańców są realizowane przez miasto.

https://twojbudzet.um.warszawa.pl 

bp bez tła


żarówka

Zastanówcie się nad potrzebami swojej społeczności – być może chcecie zagospodarować pobliskie podwórko, zasadzić kwiaty na skwerze lub zorganizować z sąsiadami piknik? Jeżeli macie pomysł na ważne lokalnie działanie i chcecie bezpośrednio zaangażować się w jego realizację, możecie skorzystać z narzędzia inicjatywy lokalnej.

Inicjatywa lokalna oparta jest o partnerską współpracę mieszkańców i urzędników. W ramach inicjatywy lokalnej Urząd nie przekazuje bezpośrednio środków finansowych, za to może Wam przekazać wsparcie w formie specjalistycznych usług czy potrzebnych materiałów. Wasze pomysły chętnie skonsultuje dzielnicowy koordynator ds. inicjatywy lokalnej. Wnioskować o realizację pomysłów mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez względu na swój meldunek i wiek.

https://inicjatywa.um.warszawa.pl/lokalna 

Konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR promuje i nagradza warszawskie organizacje pozarządowe w trzech kategoriach (aktywizująca, nowatorska, programowa). Dodatkowo przyznawana jest nagroda za całokształt - Grand S3KTOR. Każdego roku warszawiacy zgłaszają najlepsze inicjatywy, na które w dalszym etapie konkursu będzie można oddać swój głos. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz pamiątkowe dyplomy. Udział w konkursie daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez warszawski trzeci sektor.

http://ngo.um.warszawa.pl/s3ktor 

logo 2017 1200x628