Wolontariuszki i wolontariusze z Zamku Królewskiego w zeszłym miasiącu odwiedzili Łazienki Królewskie! Tym razem nastąpiła zmiana - to Łazienki Królewskie wpadły do Zamku Królewskiego w ramach rewizyty.

W niedzielę 14 kwietnia grupa wolontariuszek i wolontariuszy z Łazienek Królewskich odwiedziła Zamek Królewski w Warszawie. Była to rewizyta po wizycie zamkowych wolontariuszy w Łazienkach 17 marca.

Goście dowiedzieli się nieco o samej bryle Zamku, jego otoczeniu i dziedzińcu. Następnie podczas dwugodzinnego oprowadzania przeszli przez Apartament Wielki i prywatny królewski, sale sejmowe i matejkowskie a także średniowieczne piwnice i galerię arcydzieł. 

Była to także okazja do spotkania z wolontariuszkami i wolontariuszami współpracującymi z zamkowym muzeum i posłuchać ich opowieści o wystawach czasowych i galerii arcydzieł w ramach comiesięcznej edycji programu Opowiadam dla wolontariuszy dorosłych.

Ale to nie program dnia był najważniejszą częścią tego wydarzenia. Był to fakt, że wszystko odbyło się dzięki inicjatywie wolontariuszek i wolontariuszy z obydwóch instytucji!

Działania tego rodzaju niewątpliwie wpływają pozytywnie na osoby udzielające się wolontariacko. Mogą inspirować czy zachęcać do podejmowania nowych form działania. A z odrobiną integracji między inistytucjami efekty tych działań mogą być naprawdę wyjątkowe. 

Jak wygądała wizyta zamkowych wolontariuszek i wolontariuszy w Łazienkach Królewskich? Tego dowiecie się z poprzedniej aktualności.