W imieniu Collectif for a European Civic Service, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz Stiftung Zukunft Berlin przekazujemy zaproszenie na wydarzenie „Kolejne kroki zaangażowania młodzieży w Polsce”, które odbędzie się w piątek 12 kwietnia od godziny 9:30 w Szkole Głównej Handlowej (al. Niepodległości 162). Rozpocznie się ono wystąpieniem Michała Brauna, Dyrektora Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Narodowego Instytutu Wolności, a po nim nastąpi cały dzień wspólnej pracy sektora obywatelskiego i młodzieżowego nad przyszłością polityki młodzieżowej w kraju. Na wydarzenie zaproszeni są przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Trójkąta Weimarskiego przy pełnym wsparciu i zaangażowaniu Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a także ambasad Francji i Niemiec.

Celem organizatorów jest doprowadzenie na poziomie europejskim do "Erasmusa wolontariuszy", w którym krajowe usługi obywatelskie uzupełniają Europejski Korpus Solidarności i odwrotnie. W związku z tym zachęcają do tworzenia programów wolontariatu w każdym państwie członkowskim, przy jednoczesnym łączeniu ich z Europejskim Korpusem Solidarności, tak aby w efekcie umożliwić lepszą wymianę wolontariuszy i stworzyć odpowiednie ramy współpracy.

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmowane są drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres e-mail, nazwę organizacji.

Udział w wydarzeniu to:

  • wyjątkowa okazja do wzięcia udziału w refleksji nad ideą posiadania ogólnopolskiej służby obywatelskiej. Przedstawione zostaną pierwsze zasady i wyniki trwających testów programu wolontariatu;
  • szansa na przedyskutowanie i współtworzenie potencjalnej polityki młodzieżowej, którą możesz pewnego dnia wdrożyć.

Czym dokładnie jest "służba obywatelska"? W założeniu to program, w ramach którego środki finansowe są inwestowane w młode osoby i goszczące ich organizacje pozarządowe, w celu oddelegowania młodych wolontariuszy w pełnym wymiarze godzin do podjęcia misji w interesie publicznym. Czy chciałbyś zobaczyć, jak rozwija się to w Polsce? Przyjdź i porozmawiaj z nami.

Poznaj program wydarzenia (dostępny w języku angielskim).

żółty plakat z logotypami i centralnym tytułem wydarzenia, szczegóły w tekście