WFWSy, czyli Warszawskie Festiwale Wolontariatu Szkolnego to okazje do wirtualnego spotkania i twórczej zabawy dla wolontariuszy i wolontariuszek z wielu warszawskich szkół. Tematem przewodnim VI edycji Festiwalu jest hasło: "Kreatywnie i z przytupem!", gdyż pragniemy inspirować młodych ludzi do podejmowania nowych wyzwań w twórczym podejściu do wolontariatu m.in. nawiązując do polskich tradycji. W poprzednich edycjach Festiwalu udział wzięło w sumie ponad 1100 młodych ludzi, a zbliżająca się szósta edycja również zapowiada się obiecująco - już teraz zgłosiło się 26 drużyn z 15 szkół.

granatowe tło, nazwa ptojektu z logo CEO i miasta, na górze żółta żarówka
Festiwal po raz kolejny będzie okazją do dzielenia się doświadczeniami oraz radościami związanymi wolontariatem, a także przestrzenią do wzajemnego inspirowania się do kreatywnych działań. Uczestnicy otrzymają do rozwiązania pięć zadań związanych tematycznie z szeroko pojętym wolontariatem, życiem szkolnym oraz kulturą i sztuką ludową. Wirtualny Festiwal potrwa dwa dni - rozwiązania zadań będzie można przesyłać zarówno 20, jak i 21 marca. Dla wszystkich uczestników festiwalu, którzy zrealizują komplet zadań, przewidujemy przesłanie słodkich upominków, a najbardziej wyróżniającym się drużynom przyznamy nagrody specjalne.

Okazji do świętowania nie zabraknie, bo przed nami Pierwszy Dzień Wiosny, Wielkanoc oraz Prima Aprilis, więc jeśli jeszcze nie macie innych planów na 20 i 21 marca, to zapraszamy do spędzenia ich z nami!

Zmagania uczestników i uczestniczek będzie można obserwować na festiwalowej platformie Padlet.

Zachęcamy również do zapoznania się z dwoma poprzednimi edycjami Festiwalu:
IV WFWS
V WFWS

Wciąż przyjmujemy zgłoszenia na VI WFWS - czas na wypełnienie formularza zgłoszeniowego mija 19 marca, szczegóły na stronie wydarzenia.


Działanie finansowane jest przez m.st. Warszawa w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Bezpośrednim realizatorem działania jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.