Żeby móc zaangażować się w wolontariat, trzeba najpierw otworzyć się na drugiego człowieka i nauczyć się rozmawiać, o problemach, z którymi się mierzy. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na dwa webinaria poświecone problemowi kryzysu bezdomności.

Uczestnicy wraz z prowadzącym będą się zastanawiać nad różnymi aspektami bezdomności, a także nad tym, jak rozmawiać o bezdomności z uczniami. Poddane analizie zostaną popularne stereotypy na ten temat i zaprezentowane inicjatywy oraz ludzie, którzy starają się pomóc osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. Fundacja proponuje dwa webinaria:

  • Webinarium dla nauczycieli "Jak rozmawiać z uczniami o bezdomności?" - 17 maja, godz. 18:00-19:30,
  • Webinarium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Kryzys bezdomności" - 22 maja, godz: 11:00-12:00,

Rekomendujemy udział w obydwu webinariach. Webinarium dla uczniów odbywa się w czasie lekcji - potrzebny jest do niego komputer z rzutnikiem, a także dobre łącze internetowe.

Obydwa spotkania poprowadzi Misza Tomaszewski. Jest wychowawcą i nauczycielem filozofii w Zespole Szkół Społecznych STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie. Redaktor naczelny Magazyny „Kontakt”, związany z warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej.

Rejestracja wyłącznie przez formularz. Rekrutacja na pierwsze webinarium trwa do 16 maja.

Pytania odnośnie webinarium można kierować pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.