To już ostatnie w tym roku wyróżnienia w konkursie "Pokaż się z dobrej strony". Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na miejskim portalu wolontariatu w ostatnim kwartale br. i postanowiło docenić trzy oferty!

W ramach konkursu zapraszamy wszystkie warszawskie podmioty uprawnione do korzystania ze świadczeń wolontariuszy do zamieszczenia na Miejskim Portalu Wolontariatu ofert współpracy. Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" ma pokazać osobom odpowiedzialnym za współpracę z ochotnikami i ochotniczkami, jak ważnym elementem organizacji wolontariatu jest skuteczna rekrutacja.

Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwszy kontakt z potencjalnymi wolontariuszami i wolontariuszkami. Warto zadbać o prosty, czytelny przekaz, przyjazny, bezpośredni język, konkretne informacje o zadaniach, wymaganiach i korzyściach. Dobrze sformułowane ogłoszenie pomaga również organizatorowi w procesie rekrutacji, ponieważ od razu udziela odpowiedzi na różne pytania i kieruje do nas tych, dla których nasza oferta jest wartościowa.

W tym roku wyróżniliśmy również: Stowarzyszenie Q Rozwojowi, Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Stowarzyszenie Soczewka Kultury, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Centrum Lokalne Żoliborz, Fundację Terapia to NIE WSTYD, Fundację Przestrzeń Filmowa oraz Fundację Leny Grochowskiej.

Poznaj wyróżnionych w IV kwartale!

Oferta "Wolontariat - Festiwal Wszystkie Mazurki Świata - Jesień 2023"

Zrzut ekranu z ofertą "Wolontariat Festiwal Wszystkie Mazurki Świata Jesień 2023"

"Wolontariat - Festiwal Wszystkie Mazurki Świata - Jesień 2023" Fundacja Wszystkie Mazurki Świata

Ogłoszenie zawiera szczegółowo opisane zadania wolontariuszy i wolontariuszek oraz oczekiwania organizatora wolontariatu. Wolontariusze i wolontariuszki mogą liczyć na różnorodne świadczenia ze strony organizatora wolontariatu. 

Oferta "Wolontariat w LEVEL UP"

Zrzut ekranu z ofertą "Wolontariat w LEVEL UP"

"Wolontariat w LEVEL UP" Stowarzyszenie LEVEL UP

Dopracowane i rzetelnie przygotowane ogłoszenie. Atrakcyjne świadczenia dla wolontariuszy - m.in. poznanie narzędzi wykorzystywanych w biznesie i NGO czy też możliwość wzięcia udziału w wymianach międzynarodowych. 

Oferta "Wolontariat - Opowiem Ci historię"

Zrzut ekranu z ofertą "Opowiem Ci historię"

 "Opowiem Ci historię" Muzeum Warszawy 

Ciekawie i konkretnie opisany projekt. Poza wymaganymi prawem świadczeniami, wolontariusze i wolontariuszki mają również możliwość zdobycia doświadczenia w wystąpieniach publicznych i pracy przewodnika. Organizator zapewnia wolontariuszom i wolontariuszkom udział w cyklu zajęć dotyczących storytellingu i warsztatu reporterskiego.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami i ochotniczkami! A organizatorów wolontariatu zachęcamy do inspirowania się ogłoszeniami innych instytucji i organizacji. Zachowując swoją indywidualność, warto korzystać z dobrych praktyk, budując profesjonalny program wolontariatu.


Sprawdź przykładowe oferty wolontariatu!


 Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.