WFWSy, czyli Warszawskie Festiwale Wolontariatu Szkolnego to okazje do wirtualnego spotkania i twórczej zabawy dla wolontariuszy i wolontariuszek z wielu warszawskich szkół. Tematem przewodnim V edycji Festiwalu jest hasło: "Warszawa jest z nas dumna!", gdyż uważamy, że zaangażowanie w wolontariat to powód do dumy i świętowania. W poprzednich edycjach Festiwalu udział wzięło w sumie niemal 900 młodych ludzi, a zbliżająca się piąta edycja również zapowiada się obiecująco - już teraz zgłoszonych jest 50 drużyn z 25 szkół.

 

Baner Ochotnicy warszawscy w szkołach


Festiwal po raz kolejny będzie okazją do dzielenia się doświadczeniami oraz radościami związanymi wolontariatem, a także przestrzenią do wzajemnego inspirowania się do kreatywnych działań. Uczestnicy otrzymają do rozwiązania pięć zadań związanych tematycznie z szeroko pojętym wolontariatem, życiem szkolnym i Warszawą. Festiwal potrwa dwa dni - rozwiązania zadań będzie można przesyłać zarówno 5, jak i 6 grudnia. Dla wszystkich uczestników festiwalu, którzy zrealizują komplet zadań, przewidujemy słodkie upominki, a najbardziej wyróżniającym się drużynom przyznamy nagrody specjalne. Szkoły, które wezmą udział w Festiwalu, można znaleźć na mapce

Okazji do świętowania nie zabraknie, bo przed nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia) oraz Mikołajki (6 grudnia), więc jeśli jeszcze nie macie innych planów na te dni, to zapraszamy do spędzenia ich z nami. Aby obserwować zmagania uczestników i uczestniczek, wystarczy wejść na festiwalowy Padlet.

Zachęcamy również do zapoznania się z dwoma poprzednimi edycjami Festiwalu:

Wciąż przyjmujemy zgłoszenia na V WFWS - czas na wypełnienie formularza zgłoszeniowego mija 3 grudnia, szczegóły na stronie wydarzenia


Zapraszamy serdecznie!

 


 Działanie finansowane jest przez m.st. Warszawa w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Bezpośrednim realizatorem jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.