Rozstrzygnięta została trzecia odsłona tegorocznej edycji konkursu „Pokaż się z dobrej strony", którego celem jest promowanie dobrych ofert współpracy kierowanych do wolontariuszy i wolontariuszek.

W ramach konkursu zapraszamy wszystkie organizacje i instytucje do zamieszczania ofert wolontariatu na Miejskim Portalu Wolontariatu. Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" ma uzmysłowić osobom odpowiedzialnym za współpracę z ochotnikami, jak ważnym elementem organizacji wolontariatu jest skuteczna rekrutacja.

Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwszy kontakt z potencjalnymi wolontariuszami i wolontariuszkami, jest niczym wizytówka organizacji czy instytucji. Dlatego też warto zadbać o prosty, czytelny przekaz oraz przyjazny i bezpośredni język.  

Oferty publikowane na portalu są atrakcyjne, starannie zredagowane oraz zawierają wszelkie wymagane standardami elementy. Miejski Portal Wolontariatu cieszy się również coraz większym zainteresowaniem wolontariuszy i wolontariuszek – znajdują się na nim oferty, które mają po kilkaset odsłon i blisko kilkadziesiąt zgłoszeń.

W tym roku wyróżniliśmy już: Stowarzyszenie Q Rozwojowi, Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Muzeum Historii Żydów Polskich POLINStowarzyszenie Soczewka Kultury, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego oraz Centrum Lokalne Żoliborz.


 Poznaj wyróżnionych w III kwartale! 

Oferta "IV edycja kampanii "Terapia to nie wstyd" pod hasłem "STOP sambójstwom - Życie ma sens" - 10 września 2023

Zrzut ekranu z ofertą "IV edycja kampanii Terapia to nie wstyd pod hasłem STOP samobójstwom Życie ma sens 10 września 2023"

"IV edycja kampanii "Terapia to nie wstyd" pod hasłem "STOP samobójstwom - Życie ma sens" - 10 września 2023" Fundacja Terapia to NIE WSTYD

Ogłoszenie zawiera zrozumiały i wyczerpujący opis projektu. Zadania są szczegółowo opisane – po ich przeczytaniu każdy wie, na czym będzie polegał wolontariat. Poza obowiązkowymi świadczeniami wynikającymi z ustawy organizatorzy oferują również wiele innych korzyści, które mogą być interesujące z perspektywy potencjalnego ochotnika.  

Oferta "Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour Film Project w Warszawie" 

Zrzut ekranu z ofertą "Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour Film Project w Warszawie"

 

"Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour Film Project w Warszawie" Fundacja Przestrzeń Filmowa

Dobrze przygotowany opis projektu, zachęcający do zaangażowania się w organizację wydarzenia. Zadania, które mieliby wykonywać wolontariusze i wolontariuszki, zostały precyzyjnie i jasno określone. Oprócz obowiązkowych świadczeń oragnizatorzy oferują również m.in. szkolenie z praw autorskich oraz szkolenia dotyczące zagadnień, przy których wolontariusze i wolontariuszki będą pracować podczas festiwalu. 

Oferta "Ceramika/Pieczenie - Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w Fundacji Leny Grochowskiej"

Zrzut ekranu z ofertą "Ceramika Pieczenie Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w Fundacji Leny Grochowskiej"

"Ceramika/Pieczenie - Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w Fundacji Leny Grochowskiej" Fundacja Leny Grochowskiej

Wolontariusze są zaproszeni do interesującej i cennej inicjatywy. Organizatorzy wyczerpująco opisali założenia projektu. Wolontariusze i wolontariuszki biorący udział w przedsięwizęciu mają zagwarantowany szeroki wachlarz świadczeń. 


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami! A organizatorów wolontariatu zachęcamy do inspirowania się ogłoszeniami innych instytucji i organizacji. Zachowując swoją indywidualność warto korzystać z dobrych praktyk, budując profesjonalny program wolontariatu.


 Sprawdź przykładowe oferty wolontariatu!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.