Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, w ramach realizacji projektu „Ochotnicy warszawscy”, zaprasza na II Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie.

Tym razem przy dobrej porannej kawie będzie można porozmawiać na temat funkcji koordynatora w organizacji: Organizator vs. wolontariusz: co wyróżnia dobrego organizatora? Czy wspiera i pobudza do działania? Jakie powinny być relacje i zasady współpracy koordynatorów z wolontariuszami? Poznamy przykład instytucji, która swoją wiedzą i doświadczeniem stale dąży do owocnej współpracy z wolontariuszami, a grupa wolontariuszy liczy ponad 200 osób. Dowiemy się czy trudno pełnić rolę koordynatora i pracować z tak liczną grupą. Na te i inne pytania odpowie organizator wolontariatu w Muzeum Powstania Warszawskiego - Marta Walkowska-Lipko.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatu. Nie zabraknie również dyskusji na temat określenia zadań i celów jakie stawia lub powinien stawiać dobry organizator wolontariatu. Natomiast dobra atmosfera, komunikacja i kultura organizacji to dodatkowe atuty niezbędne przy tworzeniu odpowiedniego wizerunku organizatora jak i zadowolonego wolontariusza.

II Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 18 maja br. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 16 maja.

Więcej informacji na temat spotkania udziela koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73;