Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować tych, którzy działają na rzecz miasta, za ich wkład w upowszechnianie postaw obywatelskich, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka.

Ruszyła możliwość zgłoszenia kandydatów i kandydatek do IV edycji Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego. W tegorocznej edycji nagradzane będą działania i projekty zrealizowane w 2022 roku. Pula nagród to 30 tys. zł. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 i 20-26 lat. Zgłosić można jedną osobę lub kilka osób działających wspólnie.

Zgłoszenia będą przyjmowanie do 11 października za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. (klikając w link opuszczasz portal ochotnicy.waw.pl)  

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej.

Grafika promująca z nazwą nagrody, terminem zgłoszeń, hasłem, adresem i logo.

Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. „Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem”, którą do 29 września 2023 roku można zobaczyć przy bulwarze B. Grzymały- Siedleckiego (poniżej stacji metro Centrum Nauki Kopernik). Wystawa jest adaptacją ekspozycji „Mazowiecki. Człowiek dialogu”, której kuratorką była Katarzyna Madoń-Mitzner, zorganizowanej przez Dom Spotkań z Historią w 2014 roku.

W ramach działań związanych z Nagrodą w połowie września rozpoczynamy cykl bezpłatnych wydarzeń edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Warsztatu będą odbywać się między 26 września i 6 października w siedzibie CKF. Nauczyciele mogą już zapisywać swoje klasy – rejestracja jest otwarta.


Organizatorem Nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa z siedzibą przy pl. Bankowym 3/5 w Warszawie (00-950).

Masz pytania?

Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń: +48 22 443 34 00 lub +48 22 443 34 01
Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy