Rozstrzygnięta została druga odsłona tegorocznej edycji konkursu „Pokaż się z dobrej strony", którego celem jest promowanie dobrych ofert współpracy kierowanych do wolontariuszy i wolontariuszek.

W ramach konkursu zapraszamy wszystkie warszawskie podmioty uprawnione do korzystania ze świadczeń wolontariuszy, do zamieszczenia na Miejskim Portalu Wolontariatu ofert współpracy. Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" ma uzmysłowić osobom odpowiedzialnym za współpracę z ochotnikami, jak ważnym elementem organizacji wolontariatu jest skuteczna rekrutacja.

Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwszy kontakt z potencjalnymi i nowymi wolontariuszami, to wizytówka organizacji czy instytucji. Warto zadbać o prosty, czytelny przekaz, przyjazny, bezpośredni język, konkretne informacje o zadaniach, wymagania i korzyściach. Dobrze sformułowane ogłoszenie pomaga również organizatorowi w procesie rekrutacji, bo od razu udziela odpowiedzi na różne pytania i kieruje do nas tych, dla których nasza oferta jest wartościowa!

Dotychczas wyróżniliśmy: Stowarzyszenie Q Rozwojowi, Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.


Poznaj wyróżnionych w II kwartale!

Oferta „Imieniny Jana Kochanowskiego – wolontariat”

Zrzut ekranu z ofertą "Imieniny Jana Kochanowskiego - wolontariat"

„Imieniny Jana Kochanowskiego – wolontariat” Stowarzyszenie Soczewka Kultury

Atrakcyjne, napisane lekkim stylem, bezpośrednie ogłoszenie, zachęcające każdego, bez dodatkowych wymagań, oferujące wartościowe spędzanie czasu i rozwój poprzez wolontariat.

Oferta „Wolontariat na wakacje! Zostań Wolontariuszem i poprowadź zajęcia dla Seniorów!”

Zrzut ekranu z ofertą "Wolontariat na wakacje! Zostań Wolontariuszem i poprowadź zajęcia dla Seniorów!"

„Wolontariat na wakacje! Zostań Wolontariuszem i poprowadź zajęcia dla Seniorów!” Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego

Ogłoszenie przedstawiające wolontariat na rzecz seniorów jak wakacyjną przygodę, zapowiadające wykorzystanie własnych pasji i umiejętności, dające poczucie sprawczości i umożliwiające rozwój poprzez wolontariat.

Oferta „Zbuduj z nami ogród społeczny na Żoliborzu!”

Zrzut ekranu z ofertą "Zbuduj z nami ogród społeczny na Żoliborzu!”

„Zbuduj z nami ogród społeczny na Żoliborzu!” Centrum Lokalne Żoliborz

Wolontariat dla pasjonatów, przykład połączenia działania sąsiedzkiego z wolontariatem, możliwość realizowania w wolontariacie swojej pasji i kształtowania otoczenia.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami! A organizatorów wolontariatu zachęcamy do inspirowania się ogłoszeniami innych instytucji i organizacji. Zachowując swoją indywidualność warto korzystać z dobrych praktyk, budując profesjonalny program wolontariatu.


Sprawdź przykładowe oferty wolontariatu!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.