Gala Wolontariatu, to wydarzenie, które integruje środowisko wolontariuszy, motywuje do działania oraz zaznacza, jak ważni są wolontariusze w środowisku lokalnym. V Galę Wolontariatu w dzielnicy Włochy organizowali w partnerstwie Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Włochy, Dom Kultury ,,Włochy", Szkoła Podstawowa nr 94, Przedszkole nr 314 oraz pomagały Szkoła Podstawowa nr 227 i Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Źródło.


V Gala Wolontariatu we Włochach to projekt partnerski zorientowany na rozwój wolontariatu lokalnego. Na Galę zaproszonych zostało około 35 kół wolontariatu i około 200 wolontariuszy, z czego przybyło ok. 130 osób z 20 różnych podmiotów. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich nieocenioną pomoc, za czas i zaangażowanie oraz okazją do podziękowania wszystkim włochowskim instytucjom i organizacjom, które umożliwiają wolontariuszom działanie.

Gala odbyła się 3 grudnia 2022 roku w Okęckiej Sali Widowiskowej, gdzie przywitał wszystkich i wystąpił zespół Sounds Good ze Studia Piosenki Edyty Kiesewetter w Domu Kultury ,,Włochy". Galę poprowadził Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE

Występ zespołu Sounds Good podczas V Gali Wolontariatu

Podczas Gali ogłoszone zostały wyniki Konkursu na Wolontariusza i Grupę Wolontariuszy Roku 2022 w Dzielnicy Włochy. Konkurs odbył się po raz pierwszy. Wyróżnionych w nim zostało 13 wolontariuszy oraz 3 koła wolontariatu - spośród zgłoszeń, które wpłynęły do urzędu dzielnicy.

Koła wolontariatu, którym przyznano wyróżnienie to Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 94, Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 227 oraz Koło Wolontariatu ze Stowarzyszenia Antymobbingowego im. Barbary Grabowskiej, Centrum Mediacji Pomocy Prawnej - Oddział Warszawa.

Wręczenie wolontariuszom wyróżnień i nagród

Wręczone zostały dyplomy wszystkim osobom zaangażowanym w wolontariat, których aktywność zaznaczyła się w miejscach, gdzie na co dzień uczą się bądź pracują. Podczas tegorocznej gali szczególne podziękowania skierowane zostały do koordynatorek wolontariatu, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju wolontariatu we Włochach w ramach projektów partnerskich. Wyróżniono w ten sposób sześć koordynatorek wolontariatu – wyjątkowych osób angażujących się w życie społeczne dzielnicy.

Zdjęcie zbiorowe wolontariuszy podczas gali

Ważną atrakcją podczas gali był film pokazujący projekty partnerskie zrealizowane z udziałem naszych wolontariuszy w ostatnim roku, tzn. od ubiegłorocznej gali wolontariatu.

Ponadto partner Regionalnego Programu Korpusu Solidarności na województwo mazowieckie z Fundacji Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica wręczył Certyfikat Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom dla Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Na koniec Anna Stec - doświadczony trener, coach, psycholog, HR-owiec z ponad 22-letnim doświadczeniem wygłosiła wykład ,,O nieopłacalnej opłacalności - dlaczego warto działać jako wolontariusz?"

Gdy zakończyliśmy ucztę dla ducha, spotkaliśmy się na wspólnym poczęstunku, gdzie kontynuowaliśmy rozmowy, dzieliliśmy się opiniami i planami na przyszłość. Gala była dobrą okazją nie tylko do podsumowań, ale też do zmotywowania naszej społeczności lokalnej do włączania się bądź inicjowania działań wolontariatu na rzecz mieszkańców.

Tekst oraz zdjęcia przekazane do publikacji przez realizatorów partnerstwa.


Działanie "Warszawskie partnerstwa dla wolontariatu" jest elementem projektu "Ochotnicy warszawscy".


W 2022 roku powstały 34 Warszawskie partnerstwa dla wolontariatu. Relacje z realizacji partnerstw zostaną opublikowane na Miejskim Portalu Wolontariatu.


Jesteś organizatorem wolontariatu lub działasz wolontariacko i chcesz się pochwalić Waszymi działaniami na Miejskim Portalu Wolontariatu? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do udzielania wywiadów, przesyłania relacji czy dzielenia się dobrymi praktykami!