Dom Pomocy Społecznej „Syrena” organizuje zbiórkę dla Mieszkańców! "Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i umilenia czasu seniorom." Szczegółowe informacje - poniżej.

W naszym Domu mieszkają osoby w podeszłym wieku. Mieści się on w 6-piętrowym budynku na warszawskiej Woli i łącznie dysponuje 145 miejscami. W ramach spędzania wolnego czasu i rekreacji, Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z pięknego ogrodu, gdzie odbywają się zajęcia z hortiterapii oraz zajęcia sportowe, biblioteki, kawiarenki, sali multimedialnej, komputerowej itp. W ciągu roku organizujemy blisko 50 wydarzeń dla naszych seniorów. Organizowane przez nas działania stale wspiera 20-osobowa grupa wolontariuszy.

Mieszkańcy DPS-u podczas wydarzenia, siedzą w ogrodzie w tle bańki mydlane.

Wsparcie rzeczowe naszej placówki jest bardzo ważne. Zależy nam bowiem na aktywizowaniu naszych podopiecznych i wzmacnianiu ich aktywności społeczno-kulturalnej – niemniej jednak aby tę aktywność utrzymać – często potrzebujemy wsparcia. Dlatego gorąco prosimy o pomoc! Mamy nadzieję, że wspólnie uda się nam sprawić radość seniorom.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udzielenia wsparcia w postaci:

  • przekazania słodyczy i słonych przekąsek do kawiarenki, w której seniorzy każdego dnia spotykają się przy popołudniowej kawie lub herbacie;

  • ufundowania upominków dla mieszkańców (np. wejściówki do opery, kina, czy teatru; książki, dekoracje do pokoju: maskotki, obrazki, figurki, gadżety itp.);

  • wykonania bezpłatnego występu artystycznego podczas wybranej okazjonalnej imprezy dla Mieszkańców;

  • przekazania kolorowej prasy i książek do biblioteki (preferowane są powieści obyczajowe, historyczne i kryminały).


Osoby zainteresowane przekazaniem rzeczy dla Mieszkańców DPS "Syrena" lub wolontariatem, proszone są o kontakt telefoniczny z Koordynatorem wolontariatu - Łukaszem Wujcem, tel. 22 632 32 41 (wew. 475). Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-8:30, 12:00-13:00 oraz 14:30-15:30.