Koordynujesz pracę wolontariuszy? Działasz w organizacji pozarządowej lub instytucji miejskiej w Warszawie? A może organizujesz wolontariat pracowniczy w miejscu pracy? Opowiedz innym o Waszych działaniach! Podziel się doświadczeniami, poinformuj o sukcesach i zainspiruj innych do działania. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia działu aktualności na Miejskim Portalu Wolontariatu oraz promocji wolontariatu w mediach społecznościowych!

W pracy koordynatora wolontariatu ciężko jest się zatrzymać. W ferworze działań i kolejnych projektów często nie znajdujemy czasu na to, by podsumować i pokazać innym efekty działań wolontariuszy. Trzeba powiedzieć wprost, dzieje się to ze stratą dla nas, naszej instytucji/organizacji, jak i samych wolontariuszy. Dlaczego więc warto opowiadać innym o wolontariacie i pokazywać kulisy swoich działań?

Po pierwsze, pokazywanie jak wygląda wolontariat w Twojej instytucji/organizacji to szansa na poszerzenie grona osób chętnych do współpracy – nowych wolontariuszy i partnerów. Po drugie, relacjonowanie działań i przedstawianie osób, które na co dzień wspierają Twoje projekty jest formą docenienia ich zaangażowania. W istotny sposób może przyczynić się do wzmocnienia motywacji wolontariuszy do dalszej współpracy. Po trzecie, działania promocyjne budują pozytywny wizerunek Twojej instytucji/organizacji – otwartej na współpracę, nowe inicjatywy i pomysły mieszkańców. Kolejna wartość dotyczy rozwój i promocji idei wolontariatu. Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami – może być cenną inspiracją dla innych instytucji/organizacji.


Współtworzenie aktualności na ochotnicy.waw.pl 

Zachęcamy do bezpłatnej publikacji autorskich tekstów, relacji, wywiadów i fotoreportaży na temat wolontariatu w Warszawie. Każdy materiał opublikowany w dziale aktualności trafi również na nasze profile w mediach społecznościowych - facebook, instagram, dzięki czemu ma szansę dotrzeć do większego grona odbiorców.


Promocja wolontariatu w formie „przejęcia” profilu ochotnicy_warszawscy na Instagramie

Zachęcamy do opowiedzenia o wolontariacie w Waszej instytucji/organizacji w formie „przejęcia" (tzw. takeover) kanału naszego projektu na Instagramie - ochotnicy_warszawscy, a dokładnie stories (przez jeden dzień). Do tej pory nasze stories zostały przejęte m.in. przez Fundację Rozwoju Kinematografii, Fundację Koty z Grochowa, Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max", Muzeum Mt 5,14, czy Fundację Rak’n’Roll. Przykładowe materiały można zobaczyć w wyróżnionych relacjach na naszym profilu na Instagramie.

„Takeover” może stanowić np.:

  • wypowiedź koordynatora wolontariatu dotyczącą np. zakresu zadań wolontariuszy,
  • wypowiedź wolontariuszy dotyczącą np. korzyści i wyzwań, jakie wiążą się z wolontariatem,
  • relację z wydarzeń,
  • zaproszenie do włączenia się w działania.

Wiele zależy od Was i Waszego pomysłu! W celu uzyskania szczegółowych informacji napisz do nas na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przyjemnością opowiemy o możliwościach współpracy!