Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza organizatorów wolontariatu w Warszawie do korzystania z indywidualnego, bezpłatnego wsparcia w zakresie organizacji wolontariatu.

Za pośrednictwem infolinii telefonicznej można już od początku kwietnia poznać aktualną ofertę wsparcia m.in. terminy szkoleń, spotkań, podejmowane inicjatywy przygotowane dla warszawskich koordynatorów wolontariatu. Dla osób, które preferują osobisty kontakt i rozmowę, Stowarzyszenie pozostawia możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych spotkań z doradcą.

W ramach poradnictwa (przez telefon czy podczas spotkania) rozpoznawane są potrzeby dotyczące organizowania procesu zarządzania wolontariatem w organizacji. Doradca przekazuje praktyczne wskazówki jak ten proces przeprowadzić, wspiera w zakresie aspektów formalnoprawnych współpracy z ochotnikami, podpowiada gdzie i jak rekrutować wolontariuszy.

Doradcy pozostają do dyspozycji od poniedziałku do piątku w Centrum Wolontariatu przy ul. Nowolipki 9b w godz. 9.00 - 16.00.

Bezpłatna infolinia 0 800 300 594 dostępna jest tylko dla telefonów stacjonarnych, a dla telefonów zarówno komórkowych, jak i stacjonarnych dostępny jest nr +48 514 777 399.

Inicjatywa organizowana jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.