Już po raz kolejny zapraszamy warszawskie instytucje oraz organizacje pozarządowe uprawnione do korzystania ze świadczeń wolontariuszy do udziału w konkursie „Pokaż się z dobrej strony!”. Aby wziąć w nim udział wystarczy opublikować ofertę wolontariatu na Miejskim Portalu Wolontariatu – ochotnicy.waw.pl.

Głównym celem konkursu jest zachęcanie do korzystania ze wsparcia wolontariuszy oraz promocja standardów pracy z wolontariuszami. Chcemy zachęcić wszystkich organizatorów do angażowania wolontariuszy w swoje działania i tworzenia przestrzeni dla rozwoju wolontariatu. 

Konkurs wskazuje również przykłady tworzenia wzorowej oferty, która stanowi pierwszy krok do współpracy i jest doskonałą okazją, aby przyszłym wolontariuszom pokazać się z dobrej strony. Wszystkim organizatorom wolontariatu w Warszawie polecamy korzystanie z Miejskiego Portalu Wolontariatu, w celu promocji ogłoszeń rekrutacyjnych dla wolontariuszy. Wolontariacka społeczność stolicy już wie, że oferty wolontariatu, które można znaleźć na Portalu są ciekawe i rzetelne. 

Konkurs składa się z czterech edycji kwartalnych: zimowej, wiosennej, letniej oraz jesiennej, w trakcie których zostaną wyłonione po 3 wyróżniające się oferty. Następnie spośród 12 wyróżnionych ofert w rocznym finale konkursu wybrane zostaną trzy najlepsze ogłoszenia, a ich autorzy zostaną uhonorowani przez kapitułę konkursu za zdobycie I, II i III miejsca podczas grudniowego Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Poznaj zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu:

Miejsce I – Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
Miejsce II – Muzeum Powstania Warszawskiego
Miejsce III – Fundacja "Maraton Warszawski"
Wyróżnienie – Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów


 Konkurs trwa od 1 stycznia 2023 r. do 26 listopada 2023 r.

REGULAMIN KONKURSU

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu.


Szukasz inspiracji, jak napisać przyciągającą uwagę i kompletną ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy?

Sprawdź wskazówki dotyczące treści i przykładowe oferty.


 Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.