Organizacja wolontariatu łączy w sobie wiele różnych tematów i zagadnień. Od aspektów formalno-prawnych, po te organizacyjne. Chociaż wolontariat w Warszawie działa i rozwija się coraz prężniej, nadal mogą pojawiać się kwestie budzące wątpliwości i pytania. Wsparcie organizatorów wolontariatu to jeden z kluczowych elementów projektu "Ochotnicy warszawscy", dlatego prowadzimy dla Was cykl podpowiedzi: "Pytanie do eksperta".

Z kim, gdzie i jak? - to podstawowe pytania, jakie stawia sobie każdy z organizatorów działań, zarówno tych pozarządowych, jak i instytucjonalnych. O ile jako koordynatorzy wolontariatu bez wątpienia wiemy z kim planujemy współpracować, to czasem wciąż możemy mieć trudości ze znalezieniem przestrzeni czy zasobów rzeczowych, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Bywa też, że nasze budżety nie pozwalają nam na wynajem potrzebnych sal czy zakup przedmiotów, tym bardziej jeśli te miały by posłuzyć tylko jednorazowo. Gdzie zatem szukać rozwiązania tych problemów? Odpowiedź poniżej.

Jak uzyskać zasoby rzeczowe i bezpłatną przestrzeń do realizacji działań z wolontariuszami?

Jeśli szukasz bezpłatnej przestrzeni czy zasobów rzeczowych do działań z wolontariuszami, wejdź koniecznie na stronę www.spoldzielnia.waw.pl. To miejski portal, w którym przeróżne instytucje i organizacje dzielą się swoimi zasobami, wypożyczając np. krzesła, stoły, rzutniki, leżaki czy sztalugi oraz udostępniając swoją przestrzeń. Na stronie znajdziesz ponad 500 ogłoszeń z informacją o dostępnych zasobach i szczegółach ich wypożyczenia. Wszystko wypożyczane/udostępniane jest bezpłatnie, na działania niekomercyjne, społeczne, edukacyjne, kulturalne. Poprzez portal Spółdzielnia możesz także podzielić się swoimi zasobami z innymi!

Odpowiedz przygotowała: Aleksandra Żórawska - Naczelniczka Wydziału Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej w Urzędzie m.st. Warszawy.


Masz pytanie lub wątpliwości związane z organizacją wolontariatu? Napisz do nas!

Wyślij do nas maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dopisz w temacie "Pytanie do eksperta". Odpowiedź ukaże się w dziale aktualności na naszym portalu, a także w Newsletterze organizatora wolontariatu.