Czy praca koordynatora wolontariatu to zawód przyszłości? Czy koordynatorzy powinni mieć swoje stowarzyszenie?

Na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź organizatorzy wolontariatu w Warszawie, którzy spotkali się 6 kwietnia br. w Klubokawiarni "Stacja Muranów", w miejscu przyjaznym wolontariatowi. Było to pierwsze z serii spotkań pt. „Warszawskie Spotkania z Wolontariatem” organizowanych przez Centrum Wolontariatu.

20170406 104742

Podczas spotkania licznie przybyli uczestnicy, z wielu warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, skupili się na poszukiwaniu pomysłów w kontekście wyzwań przed jakimi stoją organizatorzy wolontariatu. Rozmowy przy stolikach, a następnie na forum toczyły się wokół takich tematów jak m.in. trudności w czasie organizacji wolontariatu, marzenia związane ze współpracą z ochotnikami, czy ograniczenia, które hamują rozwój działań ochotniczych w stolicy. Pojawiły się nowatorskie wątki w dyskusji jak np. czy praca koordynatora wolontariatu nie powinna stać się oficjalnym zawodem, czy jest już czas aby powołać stowarzyszenie koordynatorów wolontariatu dbającego o ich ciągły rozwój i o wspieranie ich działalności.

20170406 104423

Uczestnicy zapoznali się ofertą działań wspierających, przygotowanych dla nich w pierwszym półroczu 2017 r. przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, o których informujemy tutaj oraz na profilu projektu Ochotnicy warszawscy.

Kolejne „Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem” zaplanowano na dzień 18 maja br. a jego tematem będzie "Koordynator vs wolontariusz - dwie perspektywy jeden cel do zrealizowania".

20170406 104749

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.