Kolejna odsłona konkursu „Pokaż się z dobrej strony!”. Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na Miejskim Portalu Wolontariatu w trzecim kwartale 2022 r. i postanowiło szczególnie docenić trzy oferty.

Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już szósty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

W okresie od 1 lipca do 30 września 2022 r. na naszym portalu opublikowanych zostało ponad 100 ofert wolontariatu. Z radością obserwujemy nie tylko większe zainteresowanie portalem i znacznie większą niż w roku poprzednim liczbę ofert, ale przede wszystkim ich coraz wyższy poziom. Oferty są atrakcyjne, starannie zredagowane, zawierają wszelkie wymagane elementy.

Idealne ogłoszenie zawiera wszystkie elementy: ideę i opis projektu, jego czytelny, konkretny cel, szczegółowe ważne terminy, które mają wpływ na podjęcie decyzji o wolontariacie, a przede wszystkim precyzyjnie sformułowane zadania dla wolontariuszy. Oczekiwania organizatora (ofertodawcy) są jasno sformułowane – czytający wie, czy ogłoszenie jest dla niego. Atrakcyjne są również świadczenia dla wolontariuszy – organizator wymienia zarówno te obowiązkowe, jak i dodatkowe bonusy.

Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwszy kontakt z potencjalnymi i nowymi wolontariuszami, to wizytówka organizacji czy instytucji. Warto zadbać o prosty, czytelny przekaż, przyjazny, bezpośredni język, konkretne informacje o zadaniach, wymagania i korzyściach. Dobrze sformułowane ogłoszenie pomaga również organizatorowi w procesie rekrutacji, bo od razu udziela odpowiedzi na różne pytania i kieruje do nas tych, dla których nasza oferta jest wartościowa!

W tym roku wyróżniliśmy już sześciu ofertodawców: Fundacja Cinemania, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 1 "Jordanek", Ekoteka na Żytniej, Polskie Forum Migracyjne oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 


"Poznaj wyróżnionych w trzecim kwartale!"

 

Oferta "Będziesz miłował IV edycja projektu" 

Zrzut ekranu z ofertą "Będziesz miłował IV edycja projektu"

 

Będziesz miłował IV edycja projektu Mt 5, 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

To zaproszenie do wolontariatu kompetencji, niemal naukowego, dającego poczucie współtworzenia zasobów Muzeum. Celem projektu jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów Powstania Warszawskiego. Niezwykle ważne jest, aby wolontariusze zaangażowani w projekt mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy (praca w zespole, wyszukiwanie informacji, praca projektowa). Można rozwinąć swoje zainteresowania, ale również zdobyć nowe umiejętności i kompetencje, dzięki szkoleniom oraz merytorycznemu wsparciu.


Oferta "POKONWERSUJ w BIBLIOTECE z OGRODEM" 

Zrzut ekranu z ofertą "Pokonwersuj w Bibliotece z Ogrodem"

 

Pokonwersuj w Bibliotece z Ogrodem Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

Konwersacje uczące języka polskiego dzieci i młodzież z Ukrainy. Trudne? Tak! Wymagające? Tak! A zaproszenie do wolontariatu już dla 13-latków. Odważny krok, ale możliwy, m.in. dzięki zapewnieniu wolontariuszom udziału w szkoleniu na temat metody komunikacyjnej w nauce języka obcego.


Oferta "Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour film Project w Warszawie"

Zrzut ekranu z ofertą "Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour Film Project w Warszawie"

 

Poszukujemy wolontariuszy na 48 Hour Film Project w Warszawie Fundacja Przestrzeń Filmowa

Ogłoszenie, które wprost zaprasza do współtworzenia wydarzenia, szczegółowo listuje różne zadania dla wolontariuszy – każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym organizatorzy zapewniają nie tylko udział, a przez to możliwość obejrzenia kilku filmów, ale również wcześniejsze dostarczenie wiedzy poprzez udział w szkoleniach np. z praw autorskich. Po przeczytaniu zaproszenia ma się wrażenie, ze wolontariusz nie tylko będzie miał możliwość udziału w wydarzeniu kulturalnym, co zawsze jest super przygodą, ale wyniesie z niego konkretną wiedzę.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami!


Już w dniu 9 grudnia, podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu, poznamy tegorocznych zwycięzców konkursu i najlepszą warszawską ofertę rekrutacyjną 2022


 Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.