Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście zaprasza pracowników koordynujących wolontariat w organizacjach i instytucjach działających na terenie Śródmieścia na wyjątkowe wydarzenie - "Dzień Wolontariatu w Śródmieściu".

Wydarzenie odbędzie się 24 listopada w godzinach 12:00-16:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ulicy Elektoralnej 12 i skierowane jest do osób zajmujących się wolontariatem, działających w śródmiejskich szkołach, instytucjach i organizacjach pozarządowych.

CPS Dzielnicy Śródmieście zaprasza wszystkie osoby, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie pracy z wolontariuszami, wymienić się doświadczeniami czy podyskutować na temat wyzwań, jakie stawia przed działalnością wolontariacką współczesny świat.

Program wydarzenia

W ramach spotkania odbędzie się debata z udziałem ekspertów z instytucji i organizacji mających szerokie doświadczenie we współpracy z wolontariuszami – m.in.: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” czy przedstawicieli Urzędu m st. Warszawy – realizatorów projektu „Ochotnicy Warszawscy”.

Druga część spotkania będzie składać się z dwóch warsztatów poprowadzonych przez wieloletnich ekspertów. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać jeden z poniższych warsztatów:

  • ABC pozyskiwania wolontariuszy i motywowania wolontariuszy
  • Młodzież jako wolontariusze – jak z nimi pracować?

Zapisy

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy Klikając w link opuszczasz ochotnicy.waw.pl. Termin zgłoszeń upływa 22 listopada, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizator zachęca aby zgłaszać się jak najszybciej.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznego: 514 496 889.


Dzień Wolontariatu w Śródmieściu finansowany jest w ramach Programu rozwoju wolontariatu w ośrodkach pomocy społecznej m.st. Warszawy w 2022 r, który jest częścią miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.