Kto otrzyma Nagrodę Mieszkańców konkursu S3KTOR? Już tylko do najbliższego piątku – 16 września – można zagłosować na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową.

Organizacje pozarządowe każdego dnia realizują projekty na rzecz Warszawy, jej mieszkanek i mieszkańców. Od 12 lat ratusz organizuje konkurs S3KTOR, aby podziękować NGO’som za ich działalność i zaangażowanie na rzecz warszawiaków.

Organizacje społeczne każdego dnia współtworzą Warszawę dla wszystkich. Starają się, by każdy z mieszkańców czuł się tutaj u siebie. Byśmy mogli rozwijać zainteresowania, realizować marzenia, podążać własnymi drogami – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zachęcając do udziału w konkursie S3KTOR. – Sprawiają, że Warszawa jest miastem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym.

W konkursie można zagłosować na różne organizacje. Takie, które pomagają seniorom w prowadzeniu aktywnego życia, dzieciom w rozwijaniu zainteresowań albo studentom w stawianiu ich pierwszych kroków w biznesie. Są na liście projekty kulturalne, edukacyjne, czy sportowe. Można wybrać działania na rzecz najsłabszych, chorych czy potrzebujących różnego rodzaju wsparcia.

Wszystkie zgłoszone inicjatywy pokazują, jak wiele zawdzięczamy organizacjom pozarządowym i jak bardzo zmieniają one nasze życie na lepsze - mówi Ewa Kolankiewicz, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. – Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na Nagrodę Mieszkańców konkursu S3KTOR. Jest to wyjątkowa okazja do poznania organizacji społecznych, a dzięki temu włączenia się w ich działania czy skorzystania z ich oferty w przyszłości. Dodatkowo to szansa na okazanie uznania oraz podziękowanie im za to, co robią.


Jak głosować?

Do 16 września można głosować online na Nagrodę Mieszkańców – na miejskiej stronie internetowej. Można się tam także zapoznać ze wszystkimi zgłoszonymi inicjatywami. Laureat Nagrody Mieszkańców otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych oraz neon Konkursu S3KTOR.

Neon z napisem S3KTOR

W konkursie S3KTOR zostaną przyznane również trzy nagrody w kategorii podstawowej – dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej oraz nagroda za całokształt działalności Grand S3KTOR 2021.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas gali ogłoszenia laureatów, która odbędzie się 27 października 2022 roku.


 Dowiedźcie się więcej o inicjatywach m. st. Warszawy na rzecz wzmacniania aktywności mieszkańców.