Współpracujesz z wolontariuszami? Organizujesz ich pracę? Spotykasz się z różnymi, trudnymi sytuacjami, podczas których nie masz pewności jak postąpić? Mierzysz się czasami z wątpliwościami dotyczącymi granic Twojej roli i liczby zadań, jakie wykonujesz? Zastanawiasz się co i w jaki sposób zmienić, by ulepszyć swoją pracę?

Jeśli na powyższe pytania odpowiadasz twierdząco – weź udział w bezpłatnym cyklu 4 sesji superwizyjnych dla osób koordynujących pracę wolontariuszy! 

 Grafika pokazuje cztery osoby, które rozmawiają. Powyżej logotypy organizatorów wydarzenia i hasło promujące.

Superwizja to: 

  • możliwość znalezienia odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,
  • okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi osobami pełniącymi tę samą rolę,
  • szansa na otrzymanie wsparcia i wzmocnienia w pełnionej roli.

Grupa superwizyjna (licząca łącznie do 8 osób) ma charakter zamknięty, czyli od pierwszego do ostatniego spotkania uczestniczą w niej te same osoby. Dzięki takiej formule można poczuć się komfortowo i bezpiecznie, analizować omawiane sytuacje, wymieniać się doświadczeniami, dostawać i dawać wsparcie osobom w podobnej roli. 


Harmonogram

I spotkanie – 22 września br.

II spotkanie – 20 października br. 

III spotkanie – 17 listopada br. 

IV spotkanie – 15 grudnia br. 

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu w formie online na platformie ZOOM w godzinach 9:00-10:30 i poprowadzi je Monika Bełdowska – od blisko 20 lat związana ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu, mająca doświadczenie w tworzeniu i realizowaniu projektów z udziałem wolontariuszy, od kilku lat superwizująca osoby koordynujące ich pracę.


Zgłoszenia

Jeśli chcesz wziąć udział w bezpłatnym cyklu 4 sesji superwizyjnych w grupie osób, które tak jak Ty współpracują z wolontariuszami – wypełnij formularz formularz zgłoszeniowyKlikając w link opuszczasz ochotnicy.waw.pl

Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”


Zainteresował Cię temat superwizji? Przeczytaj wywiad z Moniką Bełdowską, w którym opowiada o tym, dlaczego koordynatorzy wolontariatu powinni uczestniczyć w tego typu spotkaniach.