Kolejna odsłona konkursu „Pokaż się z dobrej strony!”. Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na Miejskim Portalu Wolontariatu w drugim kwartale 2022 r. i postanowiło szczególnie docenić trzy oferty!

Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już szósty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

W okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. na portalu www.ochotnicy.waw.pl opublikowanych zostało ponad 100 ofert wolontariatu. Wolontariusze byli zapraszani do współpracy przez warszawskie instytucje i organizacje pozarządowe. Z radością obserwujemy nie tylko większe zainteresowanie portalem i znacznie większą niż w roku poprzednim liczbę ofert, ale przede wszystkim coraz wyższy poziom ofert, które przygotowane są w sposób profesjonalny i atrakcyjny. Z kwartału na kwartał rozstrzygnięcia konkursowe są coraz trudniejsze! Oferty są starannie zredagowane, zawierają wszelkie wymagane standardami elementy.

W poprzednim kwartale wyróżniliśmy już: Fundację Cinemania, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 "Jordanek".Poznaj wyróżnionych w drugim kwartale!

Oferta "Azymut na wolontariat"

zrzut ekranu z ofertą Azymut na Wolontariat dostępną do pobrania powyżej

Azymut na wolontariat to zaproszenie do wolontariatu pomocowego, na rzecz osób z niepełnosprawnością, ale jednocześnie do wymyślenia własnego działania i zrealizowania pomysłu. Organizatorzy jako część wolontariatu zaplanowali szkolenie na temat funkcjonowania i wspierania osób z niepełnosprawnością, zatem w wolontariacie mogą wziąć udział owszyscy chętni do działania, niezależnie od doświadczenia. Wolontariat łączy chęć pomocy z kreatywnością i rozwojem wolontariusza, jednocześnie spełniając wszystkie wymagania formalne.


Oferta "Potrzebne wsparcie w bieżącej pracy w Polskim Forum Migracyjnym. Polskie Forum Migracyjne"

zrzut ekranu z ofertą "potrzebne wsparcie w bieżącej pracy w Polskim Forum Migracyjnym" dostępną do pobrania powyżej

Polskie Forum Migracyjne zaprosiło wolontariuszy do wsparcia swoich bieżących działań od prac biurowych po skręcenie łóżeczka dla samotnej matki. Choć z pozoru, zadania te mogą wydawać się niezbyt pasjonujące, są one ważnym elementem pracy Fundacji i prowadzą do kontaktu z drugim człowiekiem. Fundacja transparentnie przedstawiła obecną sytuację, w jakiej się znalazła, co jest dodatkowym atutem.


Oferta "Prowadzenie wywiadów (rozmów) video z członkami rodzin Powstańców Warszawskich. Muzeum Powstania Warszawskiego"

zrzut ekranu z ofertą "Prowadzenie wywiadów rozmów video z członkami rodzin Powstańców Warszawskich" dostępną do pobrania powyżej

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do wolontariatu ciekawego i rozwijającego, choć wymagającego. Spełnia wszystkie wymogi formalne i oferuje wsparcie szkoleniowe, przygotowujące do wolontariatu. Mamy tu do czynienia z zaproszeniem do wolontariatu dla osób powyżej 25 roku życia. Oferta ta pokazuje, że ważne jest sprecyzowanie wymagań dotyczących osobowości i umiejętności, proporcjonalnie do oferowanego wsparcia.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami! Zachęcamy wszystkich organizatorów wolontariatu do inspirowania się ogłoszeniami innych. Warto korzystać z dobrych praktyk, budując profesjonalny program wolontariatu.


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.