Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” wraz z partnerami: Warszawską Radą Seniorów, Szkołą Podstawową nr 221 z oddziałami integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń rozpoczyna realizację projektu Senior – mentor: edukacyjne wsparcie dla uczniów szkół podstawowych.

Projekt powstał z myślą o wsparciu uczniów szkół podstawowych, którzy mają trudności w przyswajaniu wiedzy i nie radzą sobie z materiałem realizowanym podczas lekcji. Ma on również na celu stworzenie przestrzeni, w ramach której seniorzy posiadający doświadczenie w nauczaniu mogliby dzielić się swoją wiedzą i sprawdzić w roli mentora/pomocnika dla dzieci. Objętych wsparciem w ramach projektu zostanie 20 uczniów z klas 4-8.

Do udziału w projekcie poszukiwani są chętni seniorzy i seniorki (najlepiej z Woli i sąsiednich dzielnic) z doświadczeniem nauczycielskim/pedagogicznym/trenerskim, którzy chcieliby pomóc dzieciom w nauce. Osoby zainteresowane wolontariatem powinny być cierpliwe i empatyczne.

Wolontariusze będą uczestniczyć w szkoleniu przygotowawczym z metodyki nauczania opracowanym i przeprowadzonym przez specjalistów z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Kontakt z dziećmi, wspólne odrabianie lekcji oraz wzajemne poznawanie mogą stać się również okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych.

Pogotowie korepetytorskie, w trakcie którego seniorzy będą pomagać uczniom w lekcjach, będzie działało minimum 2 razy w tygodniu w godzinach 15.00 – 18.00 w CAM Nowolipie (ul. Nowolipie 25B).

Plakat promujący projekt senior-mentor

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w projekcie, zapraszamy do kontaktu z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie":

  • telefonicznie pod numerem 885 568 897 od pn. do pt. w godzinach 9.00 – 16.00, 
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oferta wolontariatu jest również dostępna na naszym portalu.


Działanie jest finansowane ze środków m. st. Warszawy.


Partnerzy projektu:

CAM logotypy partnerów