Coraz modniejsza, piękniejsza i przede wszystkim przyciągająca nowych mieszkańców. Prawa strona Wisły w Warszawie zdecydowanie zyskuje w oczach warszawianek i warszawiaków. Przyciąga potencjalnych mieszkańców i mieszkanki szeregiem atrakcji. Po prawej stronie Wisły tętni życie – restauracje, teatry, parki, organizacje. Działają tutaj miejscy aktywiści. Jednym ze sposobów na poznanie lokalnych działaczy z Kamionka, Nowej i Starej Pragi, będzie organizowany przez Fundację Zwalcz NudęSzkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego piknik rodzinny „Z wizytą u Króla”. Odbędzie się on 4 czerwca w godz. 12:00-17:00 na boisku szkolnym przy ul. Białostockiej 10/18.

Piknik będzie świetną okazją do poznania lokalnych instytucji czy organizacji pozarządowych oraz spędzenia czasu wspólnie ze swoją rodziną czy znajomymi. Na dzieci czeka m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, gokarty, gra w ultimate frisbee, warsztaty origami, robienia własnych toreb w ramach warsztatów zero waste czy projektowanie własnej biżuterii. Dorośli będą mogli np. zapoznać się z lokalnymi działaczami czy poznać historię Pragi. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę „Stwórz własną inicjatywę oddolną”, w której będzie można poradzić się ekspertów, jak zacząć działać na swoim osiedlu czy w swojej okolicy. Podczas wydarzenia dostępna będzie również strefa gastronomiczna oraz atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową, które przeniosą dużych i małych do królewskiego świata jak za czasów króla Stefana Batorego.

Grafika promująca wydarzenie. Zawiera tekst i elementy graficzne: grupę ludzi stojących na kocu w parku.

Udział w wydarzeniu to również doskonała okazja do rozmowy o wolontariacie w Warszawie. Podczas pikniku będziemy mieć własne stoisko i z przyjemnością opowiemy Wam o Miejskim Portalu Wolontariatu - ochotnicy.waw.pl oraz bezpłatnej ofercie wsparcia dla wolontariuszy i organizatorów wolontariatu. 

Po sukcesie organizowanych przez nas w tamtym roku Prasko-Południowych Prezentacji – pikniku dla organizacji z Pragi-Południe – w tym roku, wspólnie ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi numer 73 im. Króla Stefana Batorego, organizujemy kolejne lokalne święto. Chcemy, żeby była to okazja do poznania miejscowych działaczy czy NGO, ale też zabawa dla całych rodzin. Piknik to także możliwość rozpoczęcia swoich sąsiedzkich działań. Powiemy wspólnie z naszymi ekspertami jak działają MAL-e, jak zacząć odnowę sąsiedzkiego ogródka czy zorganizować akcję sprzątania okolicy. Od czego zacząć, gdzie szukać wsparcia i jak krok po kroku zorganizować sąsiedzką inicjatywę? Będzie można porozmawiać o problemach mieszkańców i poszukać rozwiązań – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Bardzo cieszymy się, że lokalny piknik zawita do naszej szkoły. Zawsze chętnie włączamy się w wydarzenia, które łączą wszystkich mieszkańców naszej okolicy – czyli Starej Pragi. Zapraszamy na nasze stoisko, na którym będzie można przenieść się do czasów odległych, historycznych – mówi Marzena Mrozińska, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego.

Piknik „Z wizytą u Króla” to święto organizacji pozarządowych i miejsc z Kamionka, Starej i Nowej Pragi. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 czerwca w godz. 12:00-17:00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 73 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Białostockiej 10/18. Wstęp wolny!

Więcej informacji o wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!


Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawę i odbywa się w ramach projektu „U nas – na prawym brzegu” organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę.