Po pandemicznej przerwie do Multimedialnego Parku Fontann powraca święto miłośników zwierząt. Już w najbliższą niedzielę, 22 maja, na Podzamczu będzie można spotkać ponad 100 psów warszawskiego Schroniska na Paluchu, a także posłuchać porad specjalistów czy bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga.

Tegoroczny Warszawski Dzień Zwierząt, podobnie jak poprzednie edycje, nie pozwoli się nudzić. W najbliższą niedzielę między godziną 12:00 a 18:00 przy Multimedialnym Parku Fontann czekać będzie ponad 100 chętnych do adopcji psów z warszawskiego Schroniska na Paluchu, pracownicy i wolontariusze placówki oraz przedstawiciele fundacji wspierających zwierzęta.

Na grafice: tekst z nazwą, datą i miejscem wydarzenia oraz ilustracja syrenki obejmującej psa i kota.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy miłośnicy zwierząt – nie tylko psów i kotów. Swoje stoiska wystawią również organizacje opiekujące się pozostałymi przedstawicielami fauny, m.in. fretkami, królikami, świnkami morskimi. Warszawski Dzień Zwierząt to idealna okazja do rozmowy na temat wolontariatu na rzecz zwierząt w naszym mieście. W tym dniu będą dostępni przedstawiciele instytucji i wielu organizacji pozarządowych, m.in.: Schronisko Na Paluchu, Fundacja Przyjaciele Palucha, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Przygarnij Królika, Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, Fundacja Królewska, Grupa Pomocy Kotom MRAU, Fundacja Zwierzęca Polana, JOKOT, Fundacja Mikropsy, Fundacja Bezdomniaki, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Fundacja Opieki nad Zwierztami Canis, Fundacja TROP, Fundacja Safe Animal i inny. 

Na wydarzenie warto zabrać własnego pupila, w szczególności jeśli jest nim adopciak z „Palucha” – organizatorzy przygotują dla nich specjalne upominki. Nie zabraknie też porad adopcyjnych, prelekcji behawiorystów i konkursów z nagrodami. Na miejscu będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa. Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt będzie można spotkać także Igora Tracza, wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz adopciaka Blacky’ego, mistrza Polskiej Ligi Nosework. Po raz kolejny wręczone zostaną też statuetki „Przyjaciel Schroniska na Paluchu”. Wydarzenie poprowadzą dziennikarze – Marzena Rogalska i Michał Olszański.

Serdecznie zapraszamy! 


Organizatorem wydarzenia jest stołeczne Schronisko na Paluchu. Ostatni Warszawski Dzień Zwierząt odbył się w 2019 r.