Czas wiosny to idealny moment na to, abyśmy z dumą z warszawskich organizatorów wolontariatu ogłosili laureatów pierwszych tegorocznych laureatów konkursu najlepszych ofert „Pokaż się z dobrej strony!”.

W okresie od stycznia do marca 2022 r. na Miejskim Portalu Wolontariatu opublikowanych zostało aż 120 ofert wolontariatu. Warszawskie instytucje i organizacje zachęcały warszawiaków do wielu interesujących i rozwijających działań. Z radością obserwujemy coraz wyższy poziom ofert, które przygotowane są jednocześnie w profesjonalny i atrakcyjny sposób. Z roku na rok rozstrzygnięcia konkursowe są coraz trudniejsze!

Tym razem postanowiliśmy wyróżnić następujące oferty:

 

Oferta "Zostań wolontariuszem w TRAMPKACH podczas 10 edycji Festiwalu"

 Zrzut ekranu z ofertą "Zostań wolontariuszem w TRAMPKACH podczas 10 edycji Festiwalu "

 

Zostań wolontariuszem w TRAMPKACH podczas 10 edycji Festiwalu. Fundacja CINEMANIA.

Oferta zawiera wszystkie elementy: ideę i opis projektu, jego czytelny, konkretny cel, szczegółowe ważne terminy, które mają wpływ na podjęcie decyzji o wolontariacie, a przede wszystkim różnorodne precyzyjnie sformułowane zdania dla wolontariuszy. Oczekiwania są jasno sformułowane – czytający wie, czy ogłoszenie jest dla niego. Atrakcyjne są również świadczenia dla wolontariuszy – organizator wymienia zarówno te obowiązkowe, jak i dodatkowe bonusy. W ogłoszeniu wykorzystano zdjęcie z poprzedniej edycji, które dodatkowo podnosi atrakcyjność, pokazując społeczności wolontariacką z poprzednich edycji festiwalu.

W ogłoszeniu widać staranne podejście, rzeczywistą chęć współpracy z młodymi wolontariuszami, dbałość o szczegóły i profesjonalizm, przy jednoczesnym czytelnym przekazie.


Oferta "Muzeum Dostępne – wolontariat w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie"

Zrzut ekranu z ofertą "Muzeum dostępne – wolontariat w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie"

 

Muzeum dostępne – wolontariat w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Rozbudowana i precyzyjna oferta, zawiera wszystkie niezbędne elementy. Opisany jest proces rekrutacji, szczegółowo wymienione zadania dla wolontariuszy, określony jest profil wolontariusza. Ogłoszenie zachęca do działania w obszarze kultury i daje możliwości rozwoju wolontariuszom, poprzez szeroki wachlarz świadczeń, również szkoleniowych. Ogłoszenie spełnia wymogi formalne, jest precyzyjnie i starannie sporządzone, a przy tym atrakcyjne.

Samo zaproszenie do wolontariatu umiejętnie łączy dostępność (wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnością) ze wsparciem nowoczesnej instytucji kultury.


 Oferta "Planszówki w Jordanku"

Zrzut ekranu z ofertą "Planszówki w Jordanku"

 

Planszówki w Jordanku. OPP1 1 Jordanek.

Ogłoszenie pokazuje, że również mniejsze podmioty mogą wyjść do wolontariuszy z ciekawą ofertą. Atrakcyjnie opisana ogłoszenie zawiera opis projektu, konkretne zadania dla wolontariuszy, interakcyjnie sformułowane wymagania i rozbudowaną listę świadczeń poza formalnych. Ogłoszenie jest świetną ofertą dla miłośników gier planszowych, dającą możliwość połączenia hobby z wolontariatem.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we współpracy z ochotnikami!


Sprawdź przykładowe oferty wolontariatu!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.