Już po raz szósty zapraszamy warszawskie instytucje oraz organizacje pozarządowe do udziału w konkursie „Pokaż się z dobrej strony!”. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy opublikować ofertę wolontariatu na Miejskim Portalu Wolontariatu ochotnicy.waw.pl.

Głównym celem konkursu jest zachęcanie do korzystania ze wsparcia wolontariuszy i promocja standardów współpracy z wolontariuszami. Chcemy zachęcić wszystkich organizatorów, by zwracali uwagę na rzetelne i atrakcyjne przygotowywanie ofert rekrutacyjnych na wolontariat, aby chętnie włączali wolontariuszy w różne działania i tworzyli przestrzeń do rozwoju wolontariatu.

Chcąc promować dobre praktyki współpracy z wolontariuszami, w których ważne jest komunikowanie naszych oczekiwań, tak samo jak odpowiadanie na oczekiwania potencjalnych wolontariuszy, będziemy promować najlepsze oferty wolontariatu w stolicy. Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwsze spotkanie wolontariusza z organizacją! Każdemu, kto organizuje wolontariat w Warszawie polecamy wykorzystywanie Miejskiego Portalu Wolontariatu w celu promocji ogłoszeń rekrutacyjnych dla wolontariuszy. Wolontariacka społeczność stolicy już wie, że ogłoszenia, które można znaleźć na naszym portalu są ciekawe i sprawdzone.

Konkurs „Pokaż się z dobrej strony” składa się z czterech edycji kwartalnych: zimowej, wiosennej, letniej oraz jesiennej, w trakcie których zostaną wyłonione po 3 wyróżniające się oferty. Następnie spośród 12 wyróżnionych ofert w rocznym finale konkursu wybrane zostaną trzy najlepsze, a ich autorzy będą uhonorowani przez kapitułę konkursu za zdobycie I, II i III miejsca podczas grudniowego Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Konkurs trwa od 1 stycznia 2022 r. do 20 listopada 2022 r.

Poznaj zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu:

Miejsce I – Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Filia nr 2 Zielona oraz Ośrodek Działań Twórczych "Zielona" za ofertę – Domki dla owadów – warsztaty dla dzieci;

Miejsce II – Fundacja Inna Przestrzeń za ofertę Wolontariat w redakcji portalu Kontynent Warszawa - Warszawa wielu kultur;

Miejsce III – Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” za ofertę Wolontariat w międzypokoleniowej grupie rękodzieła.


Szukasz inspiracji jak napisać przyciągającą uwagę i kompletną ofertę o naborze na wolontariat?

Sprawdź wskazówki dotyczące treści i przykładowe oferty.


Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 pod nr: 514 777 399.

REGULAMIN KONKURSU


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.