Rozpoczynamy nabór do nowego Projektu konkursowego dla warszawskich NGO. Twoja organizacja może zdobyć dofinansowanie oraz stworzyć indywidualny i dopasowany do Waszych potrzeb program rozwoju wolontariatu!

projekt grantowy grafika

Dla kogo?

„Projekt konkursowy – Dofinansowanie i rozwój programu wolontariatu w warszawskich organizacjach pozarządowych” skierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają na terenie Warszawy i chciałyby w 2022 r. zdobyć nowe kompetencje z zakresu organizacji, planowania i koordynowania wolontariatu. Udział mogą wziąć zarówno te organizacje, które mają już doświadczenia ze współpracy z wolontariuszami, jak i takie, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z ochotnikami.

Na co można dostać dofinansowanie?

Organizacje, które wyślą zgłoszenia do udziału w Projekcie i zakwalifikują się do etapu realizacyjnego, będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 5 000 zł brutto na realizację działań, które pomogą im rozwijać wolontariat (np. zorganizowanie warsztatu dla wolontariuszy podnoszącego ich kompetencje, zakup gadżetów/koszulek/materiałów dla wolontariuszy, zorganizowanie wydarzenia dla wolontariuszy lub we współpracy z nimi itp.).

Jakie będą inne efekty dla uczestników?

Organizacje uczestniczące w projekcie będą mogły we współpracy z ekspertami stworzyć od podstaw profesjonalny program współpracy z wolontariuszami lub dokonać ewaluacji posiadanego przez organizację programu. Praca nad programem pozwoli zaangażowanym organizacjom wykonać analizę posiadanych zasobów i potrzeb w zakresie organizacji i rozwoju wolontariatu. Organizacje wspólnie z ekspertem postarają się określić misję i wizję wolontariatu, jego miejsce w strukturze organizacji, a także zbudować profil wolontariusza. Dokument, który powstanie będzie również precyzował zasady promocji, rekrutacji, a także komunikacji z wolontariuszami, sposoby motywowania, czy ewaluacji ich pracy.

Jak i do kiedy się zgłosić?

  • zapoznaj się z Regulaminem
  • wypełnij Formularz aplikacyjny
  • wyślij skan podpisanego Formularza na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 15 maja!

Co będziemy oceniać?

  • celowość i adekwatność działań,
  • wpływ działań na rozwój wolontariatu,
  • realność przedsięwzięcia,
  • trwałość osiągniętych efektów.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy na ten rok maksymalnie 8 organizacji pozarządowych, które będą mogły zrealizować działanie ze środków projektu oraz stworzyć we współpracy z ekspertami profesjonalny program wolontariatu w swojej organizacji.

Potrzebujesz więcej informacji?

W razie wątpliwości i pytań dotyczących wypełnienia formularza lub warunków udziału w projekcie prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 502 306 399.


Interesuje Cię szkolenia i wydarzenia dla organizatorów wolontariatu? Sprawdź naszą bezpłatną, całoroczną ofertę wsparcia!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.