Z okazji Prima Aprilis pragniemy zaprosić szkolne koła wolontariatu na wydarzenie, w czasie którego drużyny z wielu warszawskich szkół zmierzą się podczas grywalizacji on-line.

Tematem przewodnim Festiwalu jest hasło: "Pomagajmy z uśmiechem!". Festiwal będzie składał się z czterech zadań związanych tematycznie z wolontariatem.

Celem wydarzenia jest podzielenie się doświadczeniami oraz radościami związanymi z wolontariatem. Festiwalowe zadania odnosić się będą m.in. do tradycji Prima Aprilis, pomagania uchodźcom z Ukrainy, a także do ukraińskiej kultury. Dla najbardziej zaangażowanych drużyn przewidujemy aż 12 zestawów nagród!


Plan wydarzeń zapowiada się następująco:

  • Do 28.03.2022Zgłoszenia na II Warszawski Festiwal Wolontariatu Szkolnego (klikając w link, opuszczasz stronę www.ochotnicy.waw.pl)
  • 29.03.2022 − Ogłoszenie listy zakwalifikowanych drużyn
  • 30-31.03.2022 − Przedstawcie swoją drużynę na festiwalowym Padlecie (klikając w link, opuszczasz stronę www.ochotnicy.waw.pl) -> odnajdźcie kolumnę Waszej drużyny, napiszcie coś o sobie i/lub dodajcie zdjęcie
  • 1.04.2021 − Dzień festiwalowy - startujemy o 10:00!

UWAGA: zadania będą się pojawiały o godzinach wskazanych na festiwalowym Padlecie:

  • Godzina 10:00 − Zadanie 1
  • Godzina 10:30 − Zadanie 2
  • Godzina 11:00 − Zadanie 3
  • Godzina 12:00 − Zadanie 4
  • Godzina 14:00 Koniec czasu na zamieszczanie rozwiązań na Padlecie
  • Godzina 16:00 Opublikowanie wyników

Będzie to już druga edycja Warszawskiego Festiwalu Wolontariatu Szkolnego. Pierwszy Festiwal odbył się 3 grudnia 2021 roku - wówczas zgłosiło się prawie 50 drużyn z warszawskich szkół. Tematem przewodnim grudniowego Festiwalu były działania pomocowe na rzecz dzikich zwierząt żyjących w mieście, ponadto młodzi ludzie dzielili się doświadczeniami oraz pomysłami na działania, a także zdobyli wiedzę o wolontariacie w Warszawie. Co godzinę publikowaliśmy zadania, a drużyny umieszczały rozwiązania na wirtualnej tablicy. Zespoły prezentowały swoje dokonania wolontariackie, same zbierały informacje na temat „małych warszawskich wolontariuszy” oraz prezentowały pomysły np. promujące wolontariat na rzecz miejskich kotów wolno żyjących. Młodzi ludzie bardzo chętnie biorą udział w inicjatywach, gdzie mogą dzielić się tym czego dokonali we współpracy z innymi oraz prezentować na zewnątrz swoje pomysły, a tego typu festiwale są idealną do tego okazją, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin II Warszawskiego Festiwalu Wolontariatu Szkolnego.


W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Festiwalu – Anną Miturą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.