Wolontariuszko, Wolontariuszu! Wspólnie z Fundacją Szkoła Liderów zapraszamy na konsultację grupową (online) dla osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Mieszkańcy Warszawy od początku wybuchu wojny w Ukrainie angażują się w pomoc osobom z Ukrainy na wielu różnych poziomach. Aktywnie działają w punktach informacyjnych na dworcach, są tłumaczami i tłumaczkami, przygotowują i rozdają posiłki, organizują opiekę nad dziećmi, zapewniają transport, organizują miejsca noclegowe – są wszędzie tam, gdzie ich wsparcie jest teraz najbardziej potrzebne!

To dzięki ich wolontariackiej pracy tysiące Ukraińców codziennie otrzymują pomoc, jakiej potrzebują – za co wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni. Wiemy jednak, że takie zaangażowanie to często także mierzenie się z trudnymi historiami, bezsilnością, zmęczeniem i stresem, na jaki wiele i wielu z Was nie było wcześniej przygotowanych. Mamy świadomość, że to zadanie, które może być wyczerpujące zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Pamiętamy o Was i chcemy zapewnić Wam wszelkie możliwe wsparcie w Waszym nieocenionym działaniu. Uruchamiamy więc zapisy na konsultację grupową dla wolontariuszek i wolontariuszy działających w stolicy przy działaniach na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Na grafice tekst "Konsultacja grupowa dla osób działających na rzecz uchodźców z Ukrainy", data wydarzenia i logotypy organizatorów.

Spotkanie odbędzie się w dn. 31 marca 2022 r. w godz. 17:00-19:00 i będzie przestrzenią, w której będziecie mogli bez lęku i bez oceny opowiedzieć o swoich uczuciach, wyzwaniach, lękach, ale także radościach – całym spektrum emocji, które wiążą się z byciem na pierwszej linii pomocy. Konsultację poprowadzi Jagoda Latkowska – doświadczona psycholożka, terapeutka i superwizorka. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli Wam nie zapomnieć o sobie w tym wyjątkowo trudnym czasie. Pamiętajmy, że przed nami jeszcze wiele wyzwań, którym będziemy musieli sprostać – i jeśli chcemy dalej efektywnie nieść pomoc, musimy zadbać także o siebie.


Jagoda Latkowska to psychoterapeutka, która od ponad 20 lat zajmuje się edukacją i psychologią praktyczną. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną i rodzinną, treningi interpersonalne, szkoły trenerskie, konsultacje i superwizje.


Zapisy: Udział w konsultacji jest bezpłatny. Zapisy są przyjmowane poprzez formularz online dla wolontariuszy oraz formularz online dla koordynatorów wolontariatu zapisujących swoich wolontariuszy.
Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.

Kontakt: W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z koordyntorkami: Anetą Birnbaum (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Julią Szcześniak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Dorotą Kaiper (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


Programy rozwojowe dla warszawskich wolontariuszy realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.