Już wkrótce rozpoczynamy sezon wiosenno-letni z Miejską ofertą szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy! Wolontariuszko, wolontariuszu – zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i spotkaniach konsultacyjnych! Wspólnie z Fundacją Szkoła Liderów przygotowaliśmy kilkanaście tematów bezpłatnych szkoleń online dla wszystkich wolontariuszy, którzy działają we współpracy ze stołecznymi organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń

Grafika prezentująca harmonogram szkoleń na luty - marzec 2022. Szczegóły na www.ochotnicy.waw.pl/kalendarz.

Sezon otworzy szkolenie z „Wystąpień publicznych”, które poprowadzi Magdalena Tchórznicka.

Szkolenie odbędzie się już 22 lutego 2022 r. w godz. 15:30-20:00 i będzie miało praktyczny charakter. Jego ważnym elementem będzie nagrywanie i udzielanie informacji zwrotnej na temat wystąpień uczestników. Udział w wydarzeniu polecamy wszystkim tym, którzy czują trudność i nie są pewni swoich wystąpień publicznych.

Grafika informująca o szkoleniu z wystąpień publicznych. Informacje w treści.

Drugie szkolenie będzie dotyczyło ważnego tematu, dla każdej osoby, która na co dzień pracuje lub żyje z młodzieżą – „Pierwszej pomocy w zdrowiu psychicznym” i przeprowadzi je Justyna Józefowicz.

Szkolenie odbędzie się 1 marca 2022 r. w godz. 16:00-20:00.

Grafika informując o szkoleniu dot. pierwszej pomocy w zdrowiu psychicznym młodzieży. Informacje w treści.

Pierwszeństwo w zapisach mają wolontariusze zaangażowani w działania opiekuńczo-lecznicze.
Jeżeli nie jesteście całkiem zadowoleni z tematów szkoleń, które zostały wybrane na pierwszą połowę lutego, marzec i początek kwietnia – zachęcamy do uzupełnienia ankiety badającej potrzeby szkoleniowo - edukacyjne wolontariuszyKlikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.

Wybierzcie te tematy, w których chcecie wziąć udział w najbliższym czasie i miejcie wpływ na kształt Miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy. Jeśli jakiegoś ważnego dla Was tematu nie ma na liście, możecie dopisać go w pustym polu na końcu formularza. Ankieta jest otwarta do 28 lutego 2022 r.


Szkolenia realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy w Warszawie w latach 2021-2022" i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.