Organizacja wolontariatu łączy w sobie wiele różnych tematów i zagadnień. Od aspektów formalno-prawnych po te organizacyjne. Chociaż wolontariat w Warszawie działa i rozwija się coraz prężniej, nadal mogą pojawiać się kwestie budzące wątpliwości i pytania. Wsparcie organizatorów wolontariatu to jeden z kluczowych elementów projektu "Ochotnicy warszawscy", dlatego postanowiliśmy uruchomić cykl podpowiedzi: "Pytanie do eksperta".

Tak jak różne są nasze potrzeby w zakresie rekrutacji wolontariuszy, tak też różne są nasze możliwości budżetowe na promowanie wolontariatu. Czy jednak warszawscy organizatorzy mogą promować wolontariat bezkosztowo? Oczywiście są na to sposoby! O tym jak to robić opowiada ekspertka z Zespołu Rozwoju Wolontariatu. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jak promować wolontariat w Internecie bez ponoszenia kosztów?

Okazuje się, że promocja wolontariatu w Internecie nie musi dodatkowo obciążać budżetu Twojej organizacji/instytucji. Na zainteresowanie propozycją wolontariatu można liczyć nawet bez ponoszenia kosztów.

Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie oferuje Miejski Portal Wolontariatu – www.ochotnicy.waw.pl. To jedyna strona w Warszawie, która umożliwia osobom zainteresowanym wolontariatem znalezienie wielu różnych propozycji działań w jednym miejscu.

Miejski Portal Wolontariatu pozwala organizatorom na bezpłatne umieszczanie propozycji wolontariatu zgodnie z dostępnym formularzem. Tylko w 2021 roku nasz portal odwiedziło ponad 126 tysięcy użytkowników – czyli potencjalnych wolontariuszy! Każdą ofertę zamieszczoną na portalu ogląda średnio 960 osób. 

Obecnie trwa kolejna kampania promująca wolontariat w Warszawie, którą możesz zobaczyć w mediach społecznościowych projektu „Ochotnicy warszawscy” – Facebook i Instagram. W spotach video wybrzmiały trzy historie osób, które połączył wolontariat. Dzięki kampanii liczba osób odwiedzających portal i poszukujących wolontariatu jeszcze wzrośnie !

Kolejnym narzędziem, które przygotowaliśmy z myślą o promocji wolontariatu w Internecie jest grupa na Facebook’u „Wolontariat w Warszawie”. Dzięki niej organizatorzy wolontariatu mogą samodzielnie tworzyć posty z propozycjami współpracy, które mają szansę dotrzeć do użytkowników i użytkowniczek grupy, liczącej obecnie ponad 2 tysiące osób.

Odpowiedź przygotowała: Dorota Kaczmarek, Zespół Rozwoju Wolontariatu.


Masz pytanie lub wątpliwości związane z organizacją wolontariatu? Napisz do nas!

Wyślij do nas maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dopisz w temacie "Pytanie do eksperta". Odpowiedź ukaże się w dziale aktualności na naszym portalu, a także w Newsletterze organizatora wolontariatu.


Chciałbyś otrzymywać Newsletter organizatora wolontariatu?
Załóż konto typu "organizator wolontariatu", a newsletter trafi na Twoją skrzynkę raz w miesiącu.