Warszawiacy koniec grudnia mogą już tradycyjnie kojarzyć z jedną z największych w roku akcji charytatywnych, której głównym elementem są oczywiście wolontariusze. Mowa o Warszawskiej Wigili z Dostawą - inicjatywie która jest efektem współpracy Miasta Stołecznego Warszawa i Fundacji Wolne Miejsce. Dzięki tej akcji 6000 osób otrzymało wigilijny posiłek oraz mikołajowy prezent!

Celem Warszawskiej Wigilii z dostawą było dostarczenie 6000 posiłków wraz z drobnymi upominkami dla warszawiaków, którzy borykają się z samotnością i z kryzysem ekonomicznym. Akcja rozwożenia posiłków odbyła się 23 grudnia wieczorem i 24 grudnia do południa. Aby każdy przygotowany posiłek trafił na stół wigilijny uruchomiono prawdziwie mikołajowy zastęp aż 178 wolontariuszy kierowców, którzy przy dodatkowym wsparciu członków swoich rodzin dostarczyli posiłki i prezenty pod wszystkie zgłoszone adresy.

Przygotowania dotyczące pakowania samych pakietów trwały już od 20 grudnia na Hali przy Mińskiej 65. W kilkugodzinnych zmianach brało udział w sumie 115 wolontariuszy, którzy kompletowali pakiety i szykowali jedzenie. Warszawska Wigilia z Dostawą jest to jedna z tych akcji w stolicy, której przyglądają się z zainteresowaniem media, którą wspierają władze m.st. Warszawy, a która nie mogłaby mieć miejsca, gdyby nie liczni ochotnicy. To na udziale wolontariuszy opierał się sukces całego przedsięwzięcia. Gratulujemy wolontariuszom!

Kolejna świąteczna akcja - już na Wielkanoc! Zobacz jak działali wolontariusze w akcji grudniowej.

Zdjęcia przekazane przez Fundację Wolne Miejsce.