To już ostatnie w tym roku wyróżnienia w konkursie "Pokaż się z dobrej strony". Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na miejskim portalu wolontariatu w ostatnim kwartale br. i postanowiło szczególnie docenić trzy oferty!

Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już piąty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

W tym roku wyróżniliśmy już Stowarzyszenie Form Twórczych Fulltura, Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22, Wolskie Centrum Kultury, Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Filia nr 2 Zielona, Fundację Wszystkie Mazurki Świata, Fundację Onkologiczną Alivia oraz Narodowe Centrum Kultury, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" i Muzeum Narodowe w Warszawie.Poznaj wyróżnionych w ostatnim kwartale tego roku!

Oferta "Wolontariat w Polskiej Fundacji Ochrony i Promocji Zdrowia

zrzut ekranu z ofertą "Wolontariat w Polskiej Fundacji Ochrony i Promocji Zdrowia

Wolontariat w Polskiej Fundacji Ochrony i Promocji Zdrowia - za ofertę wolontariatu specjalistycznego, w którym wolontariusz może wykorzystać swoją wiedzę i pozyskać nową oraz połączyć ją z wykorzystaniem umiejętności cyfrowych, dzięki czemu, beneficjenci Fundacji mogą mieć lepszy dostęp do wiedzy i informacji. Oferta zakłada możliwość zaliczenia praktyk studenckich i nabycia nowych kompetencji, a na szczególne docenienie zasługuje szeroki pakiet świadczeń umożliwiających rozwój wolontariuszy.


Oferta "Wolontariat w redakcji portalu Kontynent Warszawa - Warszawa wielu kultur"

zrzut ekranu z ofertą wolontariat w redakcji portalu Kontynent Warszawa Warszawa wielu kultur

Wolontariat w redakcji portalu Kontynent Warszawa - Warszawa wielu kultur - Fundacja Inna Przestrzeń – za ciekawą ofertę wolontariatu zdalnego, w którym można rozwinąć umiejętności i kompetycje w obszarze dziennikarstwa i kultury, oraz mieć wpływ na sposób informowania o wielokulturowym obliczu Warszawy.


Oferta "58. Varsoviada - Igrzyska Studentów I roku"

zrzut ekranu z ofertą 58. Varsoviada Igrzyska Studentów I roku

58. Varsoviada - Igrzyska Studentów I roku – Akademicki Związek Sportowy Warszawa - za ofertę aktywnego wolontariatu akcyjnego, gdzie dla ochotników przygotowano wiele różnych zadań, spośród których, każdy może znaleźć te odpowiednie dla siebie. Dokładny opis oczekiwań pozwolił ocenić możliwości osób zainteresowanych już na etapie czytania ogłoszenia. Nie zapomniano także zadbać o potrzeby wolontariuszy w trakcie ich pracy. Wolontariat dostępny był już dla bardzo młodych wolontariuszy.


Wszystkim wyróżnionym organizacjom serdecznie gratulujemy!


Najlepsze oferty roku 2021 poznamy w trakcie finału konkursu "Pokaż się z dobrej strony!", który odbędzie się już 10 grudnia podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu!
Do zobaczenia!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.