Znasz kogoś, kto pomaga sąsiadom? Jest wolontariuszem? Realizuje projekty społeczne? A może próbuje swoich sił w samorządzie szkolnym? Jeśli ma 15-26 lat, zgłoś go do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego. 

Tadeusz Mazowiecki zawsze czuł odpowiedzialność - za kraj, który kochał, za ludzi, na których krzywdę był szczególnie wrażliwy, za świat. Bardzo cenił energię, entuzjazm i pomysły młodych ludzi. Podkreślał, że jesteśmy odpowiedzialni za to, jak toczy się świat. Przyznając nagrodę jego imienia, chcemy zwrócić uwagę na odpowiedzialność, która budzi się w ludziach młodych, a która w połączeniu z ich młodzieńczym zapałem może zrodzić rzeczy naprawdę ważne. Tym samym, chcemy podkreślić znaczenie głosu młodego pokolenia i efektów włączenia go we wspólną przestrzeń działania, jaką jest miasto.

plakat nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego


Nagroda

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować tych, którzy działają na rzecz miasta, za ich wkład w upowszechnianie postaw obywatelskich, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka.

W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby za działania i projekty z 2020 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 i 20-26 lat.


Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie nagrody do 13 października 2021 roku i zgłoś młodych, zaangażowanych społecznie warszawiaków do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego.


Kontakt

Masz pytania?
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń: +48 22 443 34 00 lub +48 22 443 34 01
Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy


 Informacje pochodzą ze strony poświęconej Nagrodzie im. Tadeusza Mazowieckiego.