Jesteś wolontariuszem i działasz w organizacji pozarządowej lub w jednej z warszawskich instytucji? Chcesz zdobyć nowe umiejętności, które przydadzą Ci się w wolontariacie, jak i w życiu prywatnym? A może szukasz kolejnych inspiracji do działania lub zależy Ci na przyjrzeniu się swoim dotychczasowym doświadczeniom i motywacjom? To czego potrzebujesz znajdziesz w bezpłatnej ofercie szkoleń dla wolontariuszy, jaką przygotowaliśmy w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy"!

Napis na białym tle "Szkolenia i konsultacje grupowe dla wolontariuszy"

Po wakacyjnej przerwie wraca Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszy! Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i konsultacjach grupowych, które realizujemy nieprzerwanie od 2017 roku w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Szkolenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne dla wolontariuszy

Przykładowe tematy szkoleń, które odbędą się po przerwie wakacyjnej: "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami", "NVC - porozumienie bez przemocy", "W poszukiwaniu swojego stylu zarządzania", "Śmierć podopiecznego. Jak radzić sobie z żałobą?", "Storytelling", "Tworzenie materiałów graficznych".


Konsultacje grupowe

Konsultacje grupowe to forma specjalistycznego wsparcia i rozwoju wolontariuszy, do których zachęcamy przede wszystkim ochotników zaangażowanych w pracę na rzecz osób chorych, starszych, z niepełnosprawnościami czy zagrożonych wykluczeniem społecznym. Spotkania są prowadzone przez doświadczoną psychoterapeutkę i superwizorkę - Jagoda Latkowską.

Poprzez udział w konsultacjach grupowych wolontariusze mogą m.in.:

  • wymieniać się doświadczeniami,
  • wzajemnie inspirować i wzmacniać,
  • dowiedzieć się jak daną sprawę widzą inni, jak sobie radzą w podobnych sytuacjach,
  • rozwijać zdolności rozwiązywania problemów,
  • tworzyć osobiste sieci wsparcia.

Dlaczego warto korzystać z oferty?

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach m.in. z pracy metodą projektu, z umiejętności liderskich, czy storytellingu. Najbardziej podobało mi się to, że podczas szkoleń mogłam spotkać ciekawych ludzi. Kontakt z doświadczonymi trenerami był bardzo cenny, przydał mi się w wolontariacie, jak i życiu osobistym, zawodowym. – mówi Sylwia Jurek wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie – Uczestnicząc w konsultacjach grupowych otrzymałam wiele wsparcia i zrozumienia od grupy oraz superwizorki, mogłam podzielić się własnymi doświadczeniami z wolontariatu, porozmawiać o własnych trudnościach i poszukać sposobu na ich rozwiązanie. Moim zdaniem są to bardzo wartościowe spotkania.

Warto spróbować swoich sił i wziąć udział w szkoleniach i konsultacjach grupowych, chociażby dlatego, żeby podnieść swoje kompetencje, poznać nowych ludzi i ich doświadczenia.


Zapisy na wydarzenia

Terminy i formularze zgłoszeniowe na szkolenia i konsultacje grupowe dla wolontariuszy znajdują się na w zakładce "Wydarzenia i szkolenia".

Zapisy na wydarzenia mogą odbywać się za pośrednictwem koordynatorów wolontariatu lub samodzielnie przez wolontariuszy.

Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszy w Warszawie jest realizowana przez Fundację Szkoła Liderów w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Szczegółowe pytania w sprawie oferty wsparcia prosimy kierować do koordynatorek:

Anety Birnbaum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anny Warwas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W 2020 r. przeprowadziliśmy 23 szkolenia, w których udział wzięło prawie 250 warszawskich wolontariuszy i wolontariuszek, którzy współpracują z ponad 60 różnymi organizacjami i instytucjami!


Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz naszych profii FB Ochotnicy warszawscy i IG Ochotnicy warszawscy.

"Ochotnicy warszawscy" to także oferta wspracia dla organizatorów wolontariatu.