Czy chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o współpracy z wolontariuszami? Może masz wątpliwości czy w Twojej organizacji wolontariusze mają zapewnione wszystkie niezbędne świadczenia? Chcesz żeby w Waszej instytucji wolontariat był prowadzony z pasją i w profesjonalny sposób? Odpowiedź na każde z pytań jest jedna – to czego potrzebujesz znajdziesz w bezpłatnej ofercie wsparcia organizatorów wolontariatu, jaką przygotowaliśmy w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”!

Napis na białym tle "Oferta wsparcia dla organizatorów wolontariatu"

Koordynatorzy i organizatorzy wolontariatu – to oferta dla Was!

Oferta wsparcia organizatorów wolontariatu jest jedną z najważniejszych części miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”. Działa nieprzerwanie od 2017 r. i przez ten czas skorzystali z niej przedstawiciele setek organizacji pozarządowych i instytucji miejskich. Wraz z rozpoczęciem września wracamy z nowymi harmonogramem oferty i z nowymi tematami spotkań, w których mogą skorzystać przedstawiciele wszystkich podmiotów, które mają ustawową możliwość organizacji wolontariatu. Zapraszamy do zapisów, na niektóre z wydarzeń obowiązują limity miejsc!

Po przerwie wakacyjnej w ofercie znajdą się m.in.:

  • Szkolenia i warsztaty z aspektów formalno-prawnych, a także praktycznych i relacyjnych aspektów współpracy z wolontariuszami,
  • Warszawskie Debaty Wolontariackie oraz Warszawskie Spotkania z Wolontariatem – spotkania tematyczne na tematy ważne dla wolontariatu w stolicy, służące sieciowaniu i wymianie poglądów,
  • Wizyty studyjno-branżowe u organizatorów, którzy chętnie podzielą się dobrymi praktykami i sprawdzonymi wskazówkami,
  • Superwizje grupowe i indywidualne dla tych z Was, którzy rozwiązać trudności merytoryczne i relacyjne wynikające z wykonywanych zadań,
  • Mentoring jako forma indywidualnego szkolenia jeden na jeden,
  • Konkursy na Koordynatora Roku oraz Pokaż się z Dobrej Strony – dla najlepszych ogłoszeń rekrutacyjnych na wolontariat,
  • Dzień Koordynatora Wolontariatu, czyli grudniowe święto wszystkich osób, które pracują na co dzień z ochotnikami,
  • Poradnictwo i punkt konsultacyjny – aby uzyskać odpowiedź na każdą indywidualną kwestię.

Dlaczego warto korzystać z oferty?

Nie ma znaczenia czy uczestnicy spotkań mają już kilka lat doświadczeń w pracy z wolontariuszami czy dopiero chcą się przygotować na swoje pierwsze spotkania z ochotnikami. Oferta została tak opracowana, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Każdy z tematów został przygotowany z myślą o aktualnie pojawiających się potrzebach i trendach.
Przedstawiciele naszej organizacji od co najmniej trzech lat korzystają z oferty wsparcia organizatorów w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Uczestniczyliśmy w szkoleniach z tematów związanych m.in. z umiejętnościami miękkimi czy zarządzaniem pracą wolontariuszy. – mówi Agata Dobrowolska z Fundacji Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza – Braliśmy udział zarówno w formach pracy na żywo, jak i online.

Każde ze spotkań coś nam dało. Szkolenia, warsztaty, debaty były prowadzone przez ekspertów, którzy w świetny sposób potrafili dzielić się wiedzą. Ponadto każde wydarzenie jest okazją do spędzenia czasu z innymi koordynatorami, od których można czerpać inspirację oraz otuchę w trudniejszych chwilach. Szczególnie ważne było to w ubiegłym roku – spotkania w gronie organizatorów były prawdziwie krzepiące, a tematyka ułatwiająca odnalezienie się w szczególnej sytuacji.
Myślę, że dzięki uczestnictwie w ofercie udało nam się wprowadzić kilka przydatnych modyfikacji w pracy z wolontariuszami Fundacji, których pozytywne wyniki widzimy do teraz. Tym co nas wszystkich szczególnie zmotywowało do dalszego doskonalenia się w organizacji wolontariatu było zdobycie przeze mnie III miejsca w konkursie Koordynator Roku w 2019 r. Czułam, że to była nagroda dla całej Fundacji i poczułam pewność, że idziemy w dobrym kierunku. Chcę dalej korzystać z oferty i polecam ją innym.

Zapisy na wydarzenia

Terminy i formularze zgłoszeniowe na wszystkie bieżące wydarzenia (szkolenia, spotkania, warsztaty, debaty itp.) znajdują się w naszym kalendarzu.
Bezpłatna oferta szkoleń i wsparcia dla organizatorów wolontariatu jest realizowana przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Szczegółowe pytania w sprawie oferty wsparcia prosimy kierować do koordynatorki: Elżbieta Baranowska-Pytko, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 514 777 399.