Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać! Właśnie wystartował etap zgłaszania kandydatur w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2021.

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Jeden podmiot może wskazać od 1 do 5 kandydatur (każdą na osobnym formularzu). Więcej informacji o zasadach zgłoszeń w regulamienie konkursu.
Organizatorem konkursu jest Wojewódzwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Kapituła konkursu spośród nadesłanych zgłoszeń, wybierze laureatów w następujących kategoriach:

 1. wolontariat indywidualny;
 2. wolontariat grupowy
 3. wolontariat w szkole lub przedszkolu;
 4. wolontariat seniorów;
 5. wolontariat w celu przeciwdziałania epidemii COVID-19.

Kandydatów należy zgłaszać na formularzu zgłoszeniowym od 1 do 30 września. Wypełniony formularz wraz z opisem należy przekazać w jednej z niżej wskazanych form: 

 • elektronicznej – na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z tematem „XI edycja konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu” (formularz zgłoszeniowy oraz potwierdzenie działalności wolontariusza powinny mieć formę skanu np. w formacie pdf i zawierać podpisy kandydatów i osób dokonujących zgłoszenia lub reprezentujących podmiot zgłaszający lub potwierdzających działalność wolontariusza);
 • papierowej – na adres korespondencyjny:
  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
  Okrzei 35, 03-715 Warszawa
  z dopiskiem „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.

Dowiedz sie więcej o konkursie i o wyróżnionych z poprzednich lat.

Plakat z grafiką kolorowych otwartych dłoni i zaproszeniem do konkursu. Tło beżowe. Informacje w tekście

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, tel. 225979683.